آمایش سرزمینی برای توسعه آستارا اجرا می شود

Posted on Posted in دسته‌بندی نشده


به گزارش خبرنگار ایرنا یونس رنجکش روز پنجشنبه در نشست بررسی قابلیت‌های روستاهای آستارا در فرمانداری این شهرستان افزود: طرح آمایش سرزمینی از سیاست‌های وزارت کشور و استانداری گیلان است و مسئولان امر در روستاها باید قابلیت های گردشگری را شناسایی و در قالب فرم تعریف شده، تا اوایل هفته آینده به فرمانداری ارائه کنند.
وی اضافه کرد: اختصاص اعتبار به دهیاری ها برای اجرای طرح آمایش سرزمینی مشروط به ارائه قابلیت ها و ظرفیت های روستاهاست و بسیاری از ظرفیت های کشاورزی، تجاری و گردشگری به دلیل نبود برنامه مدون مغفول مانده که باید مسئولان برای احیای آنها تلاش کنند.
وی شرایط ایجاد درآمد پایدار در روستاها را داشتن ایده نو و شناسایی ظرفیت‌ها از سوی دهیاری‌ها دانست و اظهار کرد: دهیاران به عنوان معتمدان مردم، شوراها و دولت باید چرخ توسعه و آبادانی روستاها را به حرکت درآورند.
رنجکش ادامه داد: مدیریت دهیاری‌ها با روش‌های سنتی امکان‌پذیر نیست و دهیاران باید تا پایان سال جاری، جشنواره ای متناسب با جاذبه‌های گردشگری روستای خود برگزار و برای تامین اشتغال پایدار اقدام کنند.
فرماندار آستارا گفت: دروازه ورودی آستارا بعد از تعطیلات نوروز در منطقه ونه‌بین این شهرستان نصب خواهد شد و مسافران باید از جاذبه های این شهرستان به عنوان قطعه ای از استان گیلان استفاده کنند.
رنجکش ادامه داد: همه جای کشور به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تعلق دارد و در این رابطه نباید به بحث های حاشیه ای عده ای سودجو، دامن زده شود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت، 62 روستا و 2 بخش در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است.
7105 / 7124/2007انتهای پیام /*