اماکن مذهبی در مقابله با آسیب های اجتماعی نقش افرینی کنند

Posted on Posted in دسته‌بندی نشده


محمد اسلامی روز شنبه در شورای اداری اوقاف در ساری با موضوع طرح نوروزی آرامش بهاری افزود : مساجد همواره کانون و محلی برای حل و فصل خیلی از مسائل بود و در این برهه زمانی با وجود آسیب های اجتماعی می توان از این فرصت و ظرفیت برای واکسینه کردن جامعه در برابر این مسائل استفاده کرد .
وی ادامه داد : شورای عالی اجتماعی برای مقابله با اسیب های اجتماعی مصوباتی دارد که اجرای برنامه ها و مصوبات نیازمند امکاناتی است که اوقاف به عنوان یکی از نهادهای عضو این شورا برخوردار از این ظرفیت ها است.
استاندار مازندران همچنین از وقف و فرهنگ وقف به عنوان بخش تاثیر گذار و مهم دین مبین اسلامی در رفع برخی مسائل و مشکلات از جمله فقر مالی نام برد .
اسلامی با گلایه از اینکه موضوع وقف به خوبی در جامعه تببین نشده است ، ادامه داد : آنچنان که باید هنوز جامعه در خصوص جایگاه وقف و شان ومنزلت آن آگاهی و اطلاع لازم ندارد .
وی گفت : با توجه به برخورداری مازندران از بسترهای خوب و به اندازه در زمینه اینترنت باید از طریق فضای مجازی برای معرفی و شناساندن ظرفیت های اوقاف استفاده کرد .
به گفته استاندار مازندران می توان با تشریح جایگاه و اهمیت وقف در زمینه گره گشایی ، رفع مسائل برای به خدمت گرفتن و جذب واقفان اقدام کرد .
وی تاکید کرد : با انجام کارهای تبیینی در خصوص اهمیت وقف برای جامعه ، گره گشایی ، کارگشایی ، ملاطفت و مهربانی را درابعاد گوناگون به مردم و جامعه عرضه و نشان بدهیم .
اسلامی با اشاره به سوءاستفاده برخی افراد ، گفت : امروزه عده ای برای فرار از مالیات ، اقدام به راه اندازی موسسات خیریه و استفاده از امتیاز این مجموعه ها می کنند .
وی خاطرنشان کرد : با ورود و ساماندهی امور خیرخواهانه توسط اوقاف به عنوان اداره متولی می توان تمامی منابع مشارکت افراد مازندرانی چه در داخل و خارج از کشور را جذب و جلب کرد .
اسلامی ابراز امیدواری کرد که اداره کل اوقاف وامور خیریه مازندران در سال جدید با پایه گذاری کارها و حرکات نو از ظرفیت های موجود و در اختیارش بیشتر استفاده بکند .
اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران با اجرای برنامه طرح آرامش بهاری یکی از نهادهای متولی برای خدمات دهی به مسافران نوروزی است .
آرامش بهاری در 300 بقعه امامزاده های مازندران در حال اجرا است و این فضاها تا 15 فروردین سال آینده میزبان مسافران نوروزی خواهد بود .
مازندران سالانه میزبان بیش از 30 میلیون مسافر است که برخی از این مسافران برای بیتوته از اماکن تعبیه شده توسط اوقاف استفاده می کنند.
2096/1899انتهای پیام /*