تداوم اقتدار ایران در گرو انتقال ارزش های انقلاب به نسل جوان است

Posted on Posted in دسته‌بندی نشده


علیرضا کاظمی روز چهارشنبه در کنگره ملی شهید شاخص دانش‌ آموز کشور، محمدحسین ذوالفقاری در یزد افزود: نیاز جامعه اسلامی در پیوند هرچه بیشتر مردم و مسوولان با افکار و ارزش‌ های شهیدان و حرکت در مسیر اهداف نظام و ولایت است.
وی ادامه داد: باید در برهه کنونی از تاریخ انقلاب بیش از گذشته در راستای گسترش فرهنگ ایمان ، جهاد و شهادت حرکت کرد و قوی تر از همیشه برای اجرای اهداف متعالی شهدا و آرمان های انقلاب حرکت کنیم.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش ‌و پرورش اظهار کرد: عزتی که امروز ایران در بخش های مختلف داخلی و خارجی دارد به برکت جانفشانی و فداکاری شهیدان و به خصوص خون امثال شهید ذوالفقاری هاست که باید راه آنها به عنوان یک الگو حفظ و تداوم یابد.
کاظمی تاکید کرد: با درایت مقام معظم رهبری ملت ایران در عرصه‌های مختلف به پیروزی‌های ارزشمندی رسید و برای بقای آن و حراست از دستاوردهای انقلاب باید با بینش و بصیرت به راه عزتمند شهدا ادامه داد.
وی یادآور شد: توطئه های استکبار جهانی علیه انقلاب ادامه دارد و قطعا آنها برای ضربه زدن به نظام تلاش می کنند، بنابراین باید در عرصه های مختلف کشور حضور جدی داشته باشیم و فرهنگ ایثار و شهادت را برای خنثی کردن اهداف آنها زنده نگه داریم.
معاون پروزشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: ولایتمداری ، انسجام ملی و توجه به سبک زندگی اسلامی از ارکان اصلی موفقیت انقلاب در 40 سال گذشته است، همچنان با هوشیاری و همدلی برای شکست توطئه های دشمنان وظایف انقلابی و معنوی خود را انجام دهیم .
کاظمی با بیان اینکه دشمنان همواره نسل جوان را سپر توطئه های فرهنگی قرار می دهند، تصریح کرد: مسئوولان و بویژه مدیران آموزش‌ و پرورش و فرهنگیان باید اصل تربیت و تعالی اسلامی جوانان را محور فعالیت های خود قرار دهند.
استان یزد سه هزار و 850 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد که از این تعداد 862 نفر دانش آموزان هستند.
ذوالفقاری در سال 1348 در میبد متولد شد و سال 1360 به شهادت رسید و جوان‌ ترین شهید هشت سال دفاع مقدس است.
جمعیت این استان بر پایه سرشماری آبان ماه سال 1395، یک میلیون و 138هزار نفر است. 7536/ 2047 خبرنگار:کاظم سبحان زاده**انتشار: عباسقلی اشکورجیریانتهای پیام /*