تعامل سازنده شهرداری و میراث فرهنگی گامی موثر در تحقق تبریز 2018 است

Posted on Posted in دسته‌بندی نشده


به گزارش ایرنا، ایرج شهین باهر روز چهارشنبه در بازدید از دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر تبریز افزود: با توجه به تقارن نوروز 97با رویداد فراملی تبریز 2018 برنامه های متفاوت و متنوع آیینی و سنتی در سطح شهر اجرا می شود.
وی اظهار کرد: شهرداری همواره در راستای پیشبرد اهداف رویداد تبریز 2018 و نوروز 97، در تعامل مستمر و سازنده با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده چرا که اقدام هر دو بخش تکمیل کننده هدفی واحد است.
شهردار تبریز یادآوری کرد: معاونت های خدمات شهری و فرهنگی، سازمان سیما، منظر و فضای سبز و اداره کل ارتباطات و بین الملل شهرداری کلانشهر تبریز با توجه به وظایف تعریف شده هر بخش تلاش می کنند تا چهره متفاوتی از این شهر برای میهمانان و مسافران ارائه کنند.
شهین باهر ادامه داد: در همین راستا اقدام لازم از سوی بخش های مذکور جهت مهیا سازی بستر گردشگری در تبریز با اجرای برنامه هایی مانند فضاسازی شهری، ساماندهی و بهسازی معابر، آماده سازی اماکن و خانه های تاریخی تحت نظارت شهرداری و برپایی غرفه های اطلاع رسانی در ورودی های شهر با همکاری راهنمایان گردشگری انجام شده است.
وی مشارکت شهروندان در برنامه‌های نوروزی را ضروری دانست و گفت: تدارک ویژه نوروز 97 و رویداد تبریز 2018 با تاکید بر فرهنگ بومی و بهره‌گیری از نمادها و آئین‌های سنتی و محلی از آغازین روز نوروز تا برنامه‌های روز طبیعت اجرا می شود و مشارکت مردمی در آن ها موجب تحقق اهداف برنامه ها می شود.
کلانشهر 1.8 میلیون نفری تبریز با برخورداری صدها آثار تاریخی و طبیعی از مراکز مهم گردشگری در ایام تعطیلات نوروزی است.
8023/6183انتهای پیام /*