تولیت آستان قدس رضوی: بهار طبیعت درس توحید خداوند به انسان است

Posted on Posted in دسته‌بندی نشده


به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی سه شنبه شب در آیین تحویل سال نو در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: حضور میلیونی زائران و مجاوران در هنگام تحویل سال به آن معناست که سال آینده و سبک زندگی آتی خود را با سیره رضوی رقم خواهند زد.
وی بیان کرد: این حضور بیانگر آغاز تحولی در وجود انسان است که با اراده و اختیار خود در محضر ولی خدا حضرت امام رضا (ع) به وجود می آید.
وی اظهار کرد: بهار طبیعت موجب شادمانی و مسرت برای همگان است و آنچه در طبیعت و زندگی انسان رخ می دهد شایسته سپاسگزاری از ایزد متعال است.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: انسان با اراده خود، می تواند کاری کند که زمین وجود او بر گرد خورشید ولایت بچرخد و نورانی و ملکوتی شود و در عرصه عبودیت، وجود خود را ارتقا دهد.
حجت الاسلام رئیسی اظهار کرد: ماه رجب، بهار عبادت و بندگی و بهار زیارت است تا زائر خود را در محضر وجود امام رضا (ع) از ظرفیتی برخوردار کند که او را به احسن حالات صعود دهد.
وی افزود: احسن حالات، اقامه نماز و ادای زکات و امر به خوبی ها و نهی از زشتی هاست و بهترین حالت عبودیت است، لذا زیارت برای ظرفیت سازی و ماه های رجب، شعبان و رمضان برای ظرفیت سازی عبد است.
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: آستان قدس رضوی دانشگاهی بزرگ و معلم این دانشگاه، امام رضا (ع) است، درس این دانشگاه زیارت جامعه کبیره بوده که سراسر معنویت ساز و انسان ساز است.
حجت الاسلام رئیسی اظهار کرد: ظرفیت سازی انسان در زمان تحویل سال، در ماه های رجب و شعبان و رمضان برای آن است که بتواند در سال آتی در برابر فرازها و فرودهای زندگی تحمل داشته باشد، لذا زیارت و عبادت و نجوا با خدا و راز دل گویی با ائمه معصومین (ع) باعث پرورش روح و رشد معنویت در انسان می شود.
وی اظهار کرد: اولیای خدا کسانی هستند که در مقابل ناملایمات سر خم نمی کنند و قلب ما مانند ظرفی است که در پرتو زیارت ائمه، بزرگ می شود.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز رمز موفقیت در مقابل شیاطین درون و برون، داشتن ظرفیتی است که به انسان تحمل و صبر، ایستادگی و مقاومت بدهد.
وی افزود: دشمن خواست در منطقه خاورمیانه بلوا ایجاد کند اما نتوانست زیرا ظرفیت بالای جوانان مومن و فرهیخته ما مانع از موفقیت دشمن شد.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور نیز در این مراسم بر حق شناسی انسان تاکید کرد و گفت: انسان باید در برابر خدا، پیامبران و امامان، والدین، علما، شهدا و دیگران حق شناس باشد و برای نعماتی که از آن برخوردار شده، شکرگزاری کند.
حجت الاسلام محسن قرائتی اظهار کرد: ملاک حق شناسی، دینداری است و باید در ابتدا خدا را شناخت و از پروردگار خواست توفیق معرفت را به انسان ارزانی دارد.
7489/5132انتهای پیام /*