دستگاههای اجرایی مازندران پاسخگویی شفاف را سرلوحه کارهای خود قرار دهند

Posted on Posted in دسته‌بندی نشده


محمد اسلامی روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاههای اجرایی مازندران افزود : نبود این پاسخگویی شفاف به همراه طولانی کردن روند انجام کارها موجب گلایه مندی و نارضایتی مردم شده است.
وی ادامه داد : بیشترین گلایه مطرح شده مردم از دستگاه های اجرایی در روزهای سه شنبه که روز ملاقات عمومی است ، تعلل در انجام وظیفه کارمند و کارشناسان ادارات است که کوتاهی در رفع آن ، زمینه اعتراض هایی را فراهم می کند.
استاندار مازندران تاکید کرد : در حالی این گره در کار اداری مردم ایجاد می کند که دولت تدبیر و امید با انجام برنامه هایی بدنبال تسریع در انجام خدمت است .
وی پاسخگویی شفاف و بهنگام به مردم را به عنوان مهمترین اولویت کاری دستگاه های اجرایی در برخورد با ارباب رجوع ذکر کرد و ادامه داد : باید شیوه فعلی که مشکل آفرین هم هست حذف و منسوخ شود .
اسلامی جایگاه روابط عمومی در دستگاه های اجرایی را ویژه خواند و اضافه کرد : اما به دلایل گوناگون این جایگاه در ادارات مورد توجه قرار نمی گیرد که خود سرآغاز بروز برخی مسائل می شود .
وی بخشی از مظلومیت نظام جمهوری اسلامی در بیان دستاوردهای نظام را ناشی از همین مساله دانست و ادامه داد : باید با تقویت این بخش شنوای و بینای ادارات این مسائل را رفع کرد.
استاندار مازندران از روابط عمومی به عنوان چشم بینا و گوش شنوا ادارات نام برد و افزود : فساد از جایی به صورت موریانه رخنه می کند که روابط عمومی ها عمدا و یا سهوا مطالب را نبینند و نشنوند .
وی ایجاد موج دلخوری و ناراحتی در مردم را از اثرات این تعلل و بی توجهی ها در ادارات برشمرد و افزود : در حالیکه دولت با صرف هزینه هایی برای اجرای برخی برنامه ها بدنبال تسهیل و دسترسی راحت تر مردم به مسئولان برای بیان مسائل آنها است .
وی به طور مثال به کمبود آب به عنوان معضل آینده مازندران و چگونگی مدیریت این نعمت الهی اشاره کرد و افزود : اجرای سیاست های راهبردی برای اجرای الگوهای مصرف آب در کشاورزی به همراهی و مشارکت کشاورزان و روستاییان نیاز است.
اسلامی ادامه داد : اینجاست که هنر روابط عمومی برای انتقال این سیاست ها به افراد نشان داده می شود که چگونه با اطلاع رسانی ، مردم را همراه با اجرای این سیاست ها می کند .
وی از تعدد کانال های تلگرامی با انتشار انبوهی از اطلاعات و اخبار بی محتوی آسیب زا نام برد و افزود : مدیران این کانال ها با سواستفاده از فضای برخی اعتراض ها ضربات خود را به نظام و دولت وارد می کنند .
استاندار مازندران ادامه داد : تشکیل تیم مشورتی رسانه ای متشکل از کارشناسان و نخبگان این عرصه برای تولید محتوی با کیفیت و تزریق آن به رسانه های مازندران برای جلوگیری از این ضربات تاثیر گذار است.
خبرنگار : فاطمه قنبری قادیکلایی** انتشاردهنده : محسن حسن نیا
2096/1899انتهای پیام /*