دومین تیم حمایت روانی هلال احمر لرستان به مناطق زلزله زده کرمانشاه اعزام شد

Posted on Posted in دسته‌بندی نشده


به گزارش ایرنا حمید جمشیدی شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران افزود: این تیم در قالب کاروانی متشکل از اعضای تیم حمایت روانی تشکیل شده که امروز مصادف با ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) عازم مناطق زلزله زده شد.
وی بیان کرد: این تیم، خدمات حمایتی و روانی را در قالب برنامه های جذاب و شاد برای خانواده های زلزله زده که از بعد روحی و روانی دچار آسیب شده‌ اند، اجرا می کند.
معاون جوانان جمعیت هلال احمر لرستان افزود: در این تیم افرادی که سابقه ویژه ‌ای در بحث حمایت روانی داشته اند، استفاده شده و امید است طی روزهای آینده با حضور در مناطق زلزله زده خدمات امید بخشی را به آسیب دیدگان ارائه دهند.
وی گفت: یکی از برنامه های ویژه تیم حمایت روانی سحر توجه ویژه به کودکان و خردسالان است که برنامه های شاد و متنوعی را برای آنان برگزار می کنند.
جمشیدی افزود: این تیم پیش از اعزام، دوره های مرتبط با حمایت روانی را طی کردند و جلسات توجیهی و بازآموزی نیز از سوی معاونت جوانان استان لرستان برای آنها برگزار شد تا بتوانند با توجه به شرایط مناطق زلزله زده اثرگذاری مطلوبی داشته باشند.
وی تصریح کرد: نخستین مرحله اعزام تیم حمایت روانی سحر لرستان نیمه نخست آذرماه سال جاری بود که توانست با حضور خود در مناطق دورافتاده و سخت گذر شهرستان ثلاث باباجانی خدمات مطلوب و اثرگذاری را ارائه دهند.
9872/3022انتهای پیام /*