رئیس جمعیت هلال احمر: 2 میلیون نیروی امدادی در کشور فعالیت دارند

Posted on Posted in دسته‌بندی نشده


به گزارش ایرنا، علی اصغر پیوندی روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از سوله انبار امدادی شهرستان بندر خمیر افزود: جمعیت رسمی کارکنان هلال احمر نیز در مجموع 8 هزار و 500 نفر است.
وی بیان داشت: یکی از وظایف جمعیت هلال احمر کشور، ایجاد پایگاه امدادی دریایی در مناطق جنوب است.
وی اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص مناطق جنوب و هم جواری این منطقه ها با دریا و هم چنین بروز حادثه دریایی باید در زمینه ایجاد پایگاه های امدادی دریایی فعالیت بیشتری داشته باشیم.
پیوندی اضافه کرد: آموزش زیر بنای تمامی فعالیت های هلال احمر است چرا که یکی از راه های کاهش آسیب ها در موقع حادثه بهره گیری از آموزش همگانی است.
وی گفت: جمعیت هلال احمر یک نهاد مردمی و برای مردم است و از مجموعه نهادهای مردمی و خیران می خواهیم که این سازمان را برای ساخت، تجهیز و تکمیل مجموعه های امدادی یاری کنند.
رئیس جمعیت هلال احمر کشور یادآور شد: همزمان با سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی چند طرح عمرانی این جمعیت در کشور به بهره برداری رسیده است که ساختمان اداری و امدادی میناب و انبار امدادی بندرخمیر در استان هرمزگان از جمله این طرح ها است.
وی هدف از ایجاد انبارهای امدادی را کمک رسانی به مردم در زمان حادثه عنوان کرد و گفت: احداث سوله های امدادی مهم ترین هدف هلال احمر به شمار می آید.
وی هزینه ساخت انبار امدادی در بندرخمیر را افزون بر 9 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این طرح در زمینی به مساحت 864 مترمربع ساخته شده است.
شهرستان بندر خمیر در 75 کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان قرار دارد.
7195/7408
خبرنگار : رقیه غلامی زاده ** انتشار: محمد جهانگیریانانتهای پیام /*