زن، زیربنایی ترین پایه های اخلاقی را در یک جامعه رقم می زند

Posted on Posted in دسته‌بندی نشده


به گزارش خبرنگارحقوقی قضایی ایرنا، محمدرضا دشتی اردکانی شنبه شب در برنامه گرامی داشت روز زن و مقام مادر که با حضور شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی و پروانه مافی نماینده مجلس شورای اسلامی برگزار شد، این مطلب را اعلام کرد.
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با بیان این که اسلام کار کردن زنان در سطح جامعه را مجاز و همیاری آن ها را در زندگی مشترک ضروری می داند، اظهارکرد: بانوانی که در بیرون از منزل فعالیت می کنند و بعضی از آنان مسئولیت سنگینی را هم برعهده دارند، هیچگاه از نقش بزرگی که برای تربیت فرزندان عهده دارهستند، غافل نبوده اند.
وی ادامه داد: این بانوان نیز درعرصه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی کارمی کنند و هم تربیت انسان ها بر عهده آنان است.
دشتی اردکانی گفت: جایگاه زن در اسلام جایگاه ویژه ای است طوری که پیامبر حتی با زنانی که ایشان را آزار می دادند، با احترام رفتار می کردند.
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران درباره نقش زنان در جامعه حقوقی قضایی افزود: امروز خوشبختانه شاهد فعالیت بیشتر زنان در عرصه های حقوقی قضایی هستیم طوری که زنان در جامعه اسلامی به مقام و جایگاه قاضی رسیده اند و از دیگر سو، در وکالت، سردفتری و فعالیت های حقوقی هم نقش قابل توجهی دارند.
دشتی اردکانی با استناد به قانون اساسی گفت: بند 9 اصل سوم قانون اساسی به بحث رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه که بیانگر تاسیس جامعه الگو در جامعه اسلامی است، پرداخته و دولت مکلف به رفع تبعیض و ایجاد امکانات عادلانه‌تر برای همه شده است.
وی ادامه داد: اصل 20 و اصل 21 قانون اساسی نیز به حمایت از اشتغال زنان پرداخته است؛ آنچه می‌تواند برای زنان تحول ایجاد کند کارآیی زنان در جایگاه‌ها است.
اجتمام*1724* 7329انتهای پیام /*