سردار سلامی: ایران سفینه ای امن در جهان اسلام استبه گزارش ایرنا سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی روز شنبه در آئین تکریم و معارفه فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی در ارومیه افزود: ملت ایران در 39 سال گذشته تبعیت محض از ولایت را به نمایش گذاشته اند و دشمنان امروز از تضعیف ولایت مداری مردم ایران مایوس هستند.
وی با تاکید بر اینکه دشمنان نظام اسلامی راهی برای پیشبرد نیت هایشان ندارند، ادامه داد: راه ها برای دشمنان بسته و برای ملت ایران در مسیر فتح قله ها، باز است .
وی بیان کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی ملت ایران بدون نگرانی در حال پیشرفت هستند و مطمئن هستیم که با چشمان خود سقوط آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود و متحدان آنان را خواهیم دید.
سردار سلامی اضافه کرد: ریشه های قدرت در نظام اسلامی در قلب و در نقطه مرکزی ایمان مردم استوار بوده و این کشور امروز تکیه گاه ملت های مسلمان دیگر است.
به گفته وی همه می دانند که یکپارچگی عراق و استمرار دولت عراق و سوریه، آزادی عمل فلسطینی ها و بازیابی هویت شان و نجات لبنان از اشغال صهیونیست ها، ثبات و ایستادگی یمن و شکوه انقلاب بحرین به قائمه انقلاب اسلامی متکی است.
سردار سلامی اضافه کرد: ملت ایران نشان داده اند که کاملا آگاه هستند و فتنه های اخیر تصویر کاملا دقیق ملت ایران را که سرشار از روح آگاهی و اعتقاد به نظام است، را به نمایش گذاشت.
وی با اشاره به پیشرفت های ایران در عرصه های مختلف، گفت: هر روز یک درخشش در موضوعات داخلی و پیشرفت های خارجی حاصل می شود اما دشمن همچنان در پیشبرد اهداف خود در ایران ناتوان است.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: کسی از نمایش های مضحکی که آمریکایی ها به تازگی در شورای امنیت و واشنگتن انجام دادند، استقبال نکرد و این ناکامی ها برای آنان در طول تاریخ بی سابقه بوده است.
وی با اشاره به تاریخ انقلاب اسلامی، اظهار کرد: همه تا حدودی با تاریخ غم انگیز 100 سال پیش جهان اسلام و ایران اسلامی آشنایی دارند و وقایع غم انگیز و فاجعه های بزرگ را شنیده اند اما چهره ایران و اسلام در جهان بعد از انقلاب اسلامی تغییر کرد.
سردار سلامی اظهار کرد: طی رژیم طاغوتی و در اثر سیاست های انگلیس در مقطعی بیش از نیمی از جمعیت کشور ایران به تعداد 10 میلیون نفر جان باختند اما اندیشه ورزان ما این واقعیت تلخ را از ژرفای تاریخ کمتر بیرون کشیده و بیان کرده اند.
وی بیان کرد: فقر و عقب ماندگی محصول سلطه روباه پیر جهان در ایران بود و کودتای مرداد سال 1332 و سلطه سیاسی و اقتصادی آمریکا در رژیم پهلوی بر کسی پوشیده نیست.
سردار سلامی با بیان اینکه ‘انقلاب که آمد، خورشید در ایران طلوع کرد’ گفت: ملتی بی جان با پیروزی انقلاب اسلامی روح گرفت و حشری رخ داد که آن را می توان محشر و زندگی دوباره برای این ملت به شمار آورد.
وی بااشاره به اینکه دهه فجر نقطه آغازی بر تشکیل تمدن نوین اسلامی است، اضافه کرد: مفاهیمی چون استقلال، آزادی، کرامت، پیشرفت و امنیت و عزت برای مردم، محصولی عظیم از انقلاب بزرگ ملت ایران است.
وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب، ملت ایران ذلیل بودند و سختی می کشیدند، ادامه داد: وقتی امام با نفس مسیحیایی و حکمت های بالغه الهی و پیام های جاودانه و عزت بخش به نجات ملت شتافتند، تصویر جامعه ایرانی تغییر کرد.
سردار سلامی افزود: تاریخ انقلاب اسلامی ایران سرشار از رقابت های بزرگ و فشارهای بین المللی است و تهاجم های نظامی و عملیات های روانی ویرانگر و تهاجم های فرهنگی سنگین علیه یک ملت موضوعاتی است که در صفحه های تاریخ 40 سال قبل می توان آن را دید.
وی اضافه کرد: هر چند سختی های سنگینی به این ملت تحمیل شده است اما به موازات آن ملت ایران به استقلال رسیده و پیشرفت کرده است و اکنون ملت ایران سختی می کشد اما مقتدرانه برای سرنوشت خود تصمیم می گیرد.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ایران اسلامی با وجود تحمل سختی ها قدرتی شکل داده که پیشرفت های علمی و فن آوارانه جامعه در 39 سال گذشته گواهی بر این ادعاست.
وی با اشاره به اینکه امروز ایران اسلامی با کشورهای پیشرفته جهان در علم و فناوری در حال رقابت است، ادامه داد: کشور در بسیاری از زمینه ها از کشورهای اروپایی پیشی گرفته است و تمام نیازهای دفاعی اش را تولید می کند.
وی بیان کرد: امروز پهبادهای ایرانی با پهبادهای آمریکا قابلیت رقابت دارد و این یعنی کسب فناوری های مربوط به پرنده های دارای سرنشین و بدون سرنشین که آن را در اوج محاصره علمی به دست آورده ایم.
سردار سلامی اظهار کرد: امروز رادارهای پیشرفته ایران می تواند سیستم های رادار گریز دشمن را در آسمان نیز شناسایی کند و این فن آوری جزو مدرن ترین تکنولوژی های جهانی در جامعه امروز است.
وی با بیان اینکه پیشرفت های نظامی کشور بدون کمک سایردولت ها حاصل شده است، گفت: فهرست عظیمی از این فن آوری های دفاعی در کشور وجود دارد؛ وقتی ایران اسلامی می تواند با موشک های بالستیک شناورهای در حال حرکت دریایی را با دقت صد در صد منهدم کند در حقیقت به توانمندی عظیمی دست یافته است که نمی توان به سادگی از کنار آن عبور کرد.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ایران اسلامی می تواند گلوله های توپی را تولید کند که نقطه را هدف قرار دهد و این فن آوری تنها در اختیار 2 کشور جهان است.
وی هسته ای شدن، ارسال ماهواره به فضا، ساخت موتورهای توربینی عظیم در کشور و تولید 98 درصد داروهای مورد نیاز در کشور را واقعیتی غیرقابل انکار دانست و گفت: تمامی این پیشرفت ها در محاصره علمی، فنی، صنعتی و تحقیقاتی و در کنار مبارزه با دشمنان حاصل شده است.
سردار سلامی با بیان اینکه ملت ایران ایستادگی کرد و به نتیجه رسید، افزود: دشمنان دوست ندارند ایران، حیاتی مقتدر و مستقل داشته باشد.
وی با اشاره به تلاش دشمن بر تسلط بر ملت ایران، اضافه کرد: دشمنان در تلاش هستند تا در عالم سیاست بر ایران و تاریخ آن مسلط شوند زیرا می خواهند ایران الگوی موفق برای سایر کشورهای اسلامی نباشد و این داستان مبارزه ای است که قدرت ها با ما آغاز کرده اند و تاریخ 39 ساله ما سرشار از این نبردهاست.
سردار سلامی بیان کرد: آنان توطئه های تجزیه طلبانه را در بخش هایی از کشور به جریان انداختند که مردم آذربایجان غربی شاهد بخشی از آن بودند اما این سناریو جهانی هم با مقاومت و یکپارچگی مردم خنثی شد.
وی اضافه کرد: جنگ تحمیلی هشت ساله نیز یک سناریو خطرناک جهانی برای شکستن ابهت، استواری، ایستادگی و مقاومت ایران اسلامی بود که جز ناکامی چیزی در بر نداشت.
سردار سلامی بیان کرد: تحریم اقتصادی و فتنه های داخلی و عملیات روانی سنگین علیه ایران و جنگ های نیابتی همه تصاویر وجود یک سیاست خطرناک پیوسته درقبال کشور ما بوده ولی دشمن ما چیزی جز شکست را تجربه نکرده است.
وی آذربایجان غربی را استانی با مردمان با فرهنگ و غنی از حیث ایمان و اندیشه توصیف کرد که همواره در طول تاریخ انقلاب به حماسه آفرینی های متعدد مشهور است.
به گزارش ایرنا تکریم سردار عابدین خرم و معارفه سردار حبیب شهسواری به عنوان فرمانده جدید سپاه شهدای آذربایجان غربی از دیگر بخش های این آئین به شمار می رفت؛ پیش از این سردار عابدین خرم به عنوان فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی معرفی شده است.
7125/3072
** خبرنگار: طاهره نوید آرین ** انتشار دهنده: علیرضا فولادیانتهای پیام /*