فعالیت پارلمان مشورتی جوانان نیشابور آغاز شد

Posted on Posted in دسته‌بندی نشده


به گزارش ایرنا در این انتخابات، با رای گیری از 70 نفر اعضای این پارلمان سه تن به عنوان روسای کمیسیون های تخصصی و چهار نفر به عنوان نمایندگان پارلمان جوانان این شهرستان در پارلمان استان خراسان رضوی برگزیده شدند.
معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور در این نشست مراسم گفت: تدارک این اتفاق مهم از چند ماه گذشته صورت گرفته بود و آغاز به کار پارلمان مشورتی جوانان نیشابور در روزهای پایانی سال 1396 اتفاق سازنده و موثری است.
سعید شیبانی افزود: اعضای پارلمان جوانان نیشابور، منتخبان جوانان پیشرو این شهرستان از گروههای مختلف هستند که امروز مسئولیت نمایندگی آنان را بر عهده دارند و امید است بتوانند دغدغه مندی این جوانان را در استان به نمایش بگذارند.
وی ادامه داد: اداره ها، نهادها و دستگاههای اجرایی شهرستان نیشابور علاقه مند، ملزم و متعهد به همراهی با پارلمان جوانان هستند تا از نظرات این پارلمان برای برنامه ریزیهای خود بهره بگیرند.
فرماندار نیشابور گفت: به طور قطع، تصمیم گیران و تصمیم سازان از نظرات این پارلمان استفاده خواهند کرد و با آغاز این هم اندیشی و مشارکت و انتقال آن به سایر جوانان شهرستان، حضور آنان تقویت می شود تا بهترین نتایج برای شهرستان نیشابور حاصل شود.
شیبانی خطاب به جوانان عضو پارلمان جوانان نیشابور افزود: بناست با کمک شما اتفاقات مهمی رقم بخورد و شما جوانان از ابتدای سال آینده وارد چرخه تصمیم گیری و تصمیم سازی مرتبط با این قشر می شوید که امید است با شور و نشاط و تلاشی که دارید باعث ایجاد انگیزه های بیشتری در مدیران نیشابور شوید.
وی ادامه داد: مشارکت جوانان، ظرفیت فوق العاده ای را برای توسعه نیشابور فراهم می کند تا در سال پیش رو شاهد توسعه دوچندان اقتصادی و فرهنگی شهرستان باشیم و انتظار آن است که با مشارکت و همفکری، ضمن توجه به واقعیتها، آرمانگرا و مطالبه گر باشید، به حاشیه نروید و محافظه کار هم نباشید.
اعضای پارلمان جوانان نیشابور از میان جوانان دانشجو و هنرمند، فعالان رسانه ها، سازمانهای مردم نهاد و حوزه مدیریت انتخاب شده اند و طیف سنی اعضای آنها بین 15 تا 29 است.
انسجام بخشی به فعالیت جوانان، سازمان ‌دهی امور، کادرسازی و داشتن برنامه برای پرورش جوانان، تربیت مدیران توانمند برای آینده ایران، آموزش مدنی جوانان، مجهز کردن جوانان به مهارتهای ارتباطی و مدنی، نظارت بر عملکرد سازمانها، مشارکت جوانان در مسائل کشور و انتقال خواسته‌های آنها به دولت و نهاد‌های سیاسی از مهمترین اهداف و وظایف پارلمان مشورتی جوانان ذکر شده است.
بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395 جمعیت جوانان شهرستان نیشابور 108 هزار و 34 نفر است که پس از مشهد بیشترین جمعیت جوان استان را دارد.
مرکز این شهرستان 450 هزار نفری در 127 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
1922/9869/5132انتهای پیام /*