معاون غذا و دارو وزیر بهداشت و درمان: قیمت دارو سال 97 تغییری نخواهد نکردبه گزارش ایرنا غلامرضا اصغری روز چهارشنبه در شانزدهمین نشست منطقه چهار معاونت های غذا و دارو در آبادان اظهار کرد:همچنین در بحث تعرفه آزمایشگاهی در سال 97 افزایش قیمتی در نظر گرفته نشده و افزایشی در نظر گرفته شده همان میزان تورم رسمی کشور که 8.4 درصد است می باشد.
وی افزود: 24 هزار میلیارد ریال برای پرداخت مطالبات شرکت های دارویی در نظر گرفته شده که هفته آینده به دانشگاه های علوم پزشکی استان ها پرداخت می شود تا بتوانند در زمینه پرداخت بدهی دارویی، تحهیزات مصرفی و آزمایشگاهی اقدام کنند.
معاون غذا و داروی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به بودجه غذا و دارو در سال 97 گفت: بودجه سال آینده در زمینه دارویی همان بودجه سال 96 است و هیچگونه افزایش بودجه نداریم.
اصغری گفت: خوشبختانه در سال 96 مشکل قاچاق دارویی مشاهده نشده ولی مشکل اساسی ما با قاچاق فرآورده های آرایشی و بهداشتی است که به عنوان پدیده قاچاق با آن روبه ر هستیم.
وی همچنین با بیان اینکه در بیشتر بسته های غذایی برچسب هایی با رنگ سبز ، زرد و قرمز که 80 درصد صنایع غذایی را در بر دارد نصب شده ادامه داد: با سیستم رهگیری و رهیابی که در سازمان غذا و دارو وجود دارد بسته های غذایی فاقد برچسب استاندارد، قاچاق محسوب می شوند.
وی درباره معضل گرد وغبار نیز گفت: برای حفظ سلامتی مردم به ویژه در مناطقی که با پدیده گرد و غبار روبه رو هستند به طور مرتب اقدامات پیشگیری در قالب برنامه های آموزشی در مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه ها به شهروندان ارایه می شود.
وی افزود: برای تامین ماسک برای شهروندان خوزستانی در روزهای گرد و غبار مشکلی نداریم.
اصغری درباره شانزدهمین نشست منطقه چهار معاونت های غذا و دارو اظهارکرد: این نشست ها در سایر استان های کشور به منظور ارتقای عملکرد معاونت های غذا و دارو برگزار می شود و با توجه به اهمیت این حوزه به ویژه در دارو و فروآرده های آرایشی و بهداشتی و تجهیزات پزشکی، این نشست در مناطق 10 گانه کشور به صورت فصلی برگزار می شود.
7104/7165/ 6037
خبرنگار: مسعود گادار ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجیانتهای پیام /*