رانندگان برای تردد در راه های گیلان زنجیرچرخ به همراه داشته باشندمحمدرضا نازک کار روز جمعه در گفت و گو با ایرنا با تاکید بر اینکه شهروندان از ترددهای غیرضروری در چنین شرایط جوی خودداری کنند، افزود: در صورت تردد، ابزار ایمنی همچون زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانه را با خود به همراه داشته باشند.
وی تصریح کرد: رانندگان قبل از حرکت در محورهای استان بستن زنجیرچرخ را فرا بگیرند تا بتوانند در موقع لزوم، به سهولت از آن استفاده کنند چراکه در بارش های گذشته ، بیشتر خودروهای گرفتار در برف بدلیل آشنا نبودن با بستن زنجیرچرخ، مشکل پیدا کرده بودند.
نازک کار با اشاره به اینکه بارش برف از شب گذشته در ارتفاعات استان آغاز شده ، گفت: تمامی راه های استان به غیر از محور پونل – خلخال که بدلیل حفظ ایمنی ترددکنندگان بسته شده، باز است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان به میزان بارش برف در برخی ارتفاعات استان تا صبح امروز نیز اشاره و اضافه کرد: ارتفاع برف تا صبح امروز در محور اسالم – خلخال 20 سانتیمتر، پونل- خلخال و ارتفاعات سیاهکل – دیلمان 15 سانتیمتر و عمارلو شهرستان رودبار 10 سانتیمتر گزارش شده است.
به گزارش ایرنا مردم می توانند برای اطلاع از آخرین وضعیت راه های گیلان با سامانه 141 و یا 33311111 با پیش شماره 013 تماس بگیرند.
482 راهدار در قالب 41 گروه راهداری و تعداد 274 دستگاه ماشین‌آلات سنگین ، نیمه سنگین و سبک آماده مقابله با بحران برف در استان هستند. گیلان هشت هزار و 898 کیلومتر راه روستایی، یک هزار و 70 کیلومتر راه فرعی و 556 کیلومتر راه اصلی دارد.
خبرنگار:مریم سلیمانی**انتشاردهنده:کبیری
7296/2007انتهای پیام /*