ممنوعیت تردد خودروها در تمامی مسیرهای برون شهری استان قزوینبه گزارش ایرنا، عبدالمحمد زاهدی روز یکشنبه در نشست ستاد مدیریت بحران استان قزوین افزود: با توجه به پیش بینی کاهش 10 درجه ای دمای هوا نسبت به شب گذشته احتمال بازگشایی مسیرهای قزوین-تاکستان و قزوین رشت وجود ندارد و باید امشب نیز به بهترین نحو از مسافران درراه مانده پذیرایی کرد.
وی اضافه کرد: در صورت بازگشایی مسیرهای یاد شده به دلیل کولاک پیش بینی می شود تمامی محورها مسدود شوند بنابراین فعلا تردد در راه های برون شهری تا زمان مساعد شدن شرایط جوی ممنوع است.
استاندار قزوین با بیان اینکه در این موارد نجات جان و سلامت انسان ها است،افزود: هرچند تجمع خودروهای سنگین در شهر اقبالیه و تاکستان غیرقابل تحمل است اما ستاد مدیریت بحران این تصمیم را اتخاذ کرد.
وی افزود: زحمات همه عوامل امدادی در عملیات های مربوط به امداد رسانی به درراه ماندگان به ویژه نیروهایی که در عرصه از پلیس،هلال احمر و راهداری حضور دارند قابل تقدیر است و البته باید بهتر از این عمل کنیم.
استاندار قزوین گفت: با توجه به اطلاعیه های هواشناسی باید تمهیدات لازم را برای مقابله با بحران داشته باشیم.
وی افزود:همه نیروها باید خونسردی خود را حفظ کنند و در برابر عصبانیت مردم درراه مانده زحمات خود را از میان نبرند.
استاندار قزوین ادامه داد: مواد غذایی به بهترین نحو برای درراه ماندگان باید تامین شود و منابع مالی آن نیز اصلا مهم نیست و این موضوع جبران خواهد شد.
بارش برف در استان قزوین از جمعه شب آغاز شده و براساس پیش بینی هواشناسی تا عصر امروز یکشنبه ادامه دارد.
در حال حاضر همه مسیرهای ارتباطی استان قزوین به دلیل کولاک و برف مسدود است.
6101*3013
خبرنگار:هادی درزی رامندی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*