تامین ژنراتور برق مرکز دیالیز بذرافشان اولویت شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگلدکتر ‘مسعود دهقانی’ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از پیگیری ها برای برطرف کردن کاستی های مرکز درمانی بذرافشان آران و بیدگل خبر داد و تشریح کرد: خبرهای انتشار یافته مبنی بر به خطر افتادن جان بیماران دیالیزی در این مرکز نادرست است و هنگام قطع شدن برق، تنها زمان دیالیز بیماران افزایش می یابد که البته این قطع شدن موقت برق نیز پذیرفتنی نیست.
وی افزود: دستگاه های دیالیز پس از قطع شدن برق تا 15 دقیقه شارژ دارند و قطعی برق مدت دیالیز بیماران را از 2 ساعت به حداکثر 2 ساعت و نیم افزایش می دهد که برطرف کردن سریع این مشکل با استفاده از یک دستگاه ژنراتور برق پیگیری می شود.
به گزارش ایرنا، پیش تر خبری در شبکه های اجتماعی مبنی بر قطع شدن برق در مرکز بذرافشان آران و بیدگل و احتمال فوت بیماران دیالیزی انتشار یافته بود.
مرکز 11 تختخوابی بیماری های خاص آران و بیدگل با کمک های خیرین اخوان بذرافشان در سال 1394 به بهره برداری رسید.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آران و بیدگل در ادامه با تاکید بر پیگیری کاستی های حوزه بهداشت و درمان بیان کرد: هم اکنون 2 بیمارستان در دست ساخت هم در این شهرستان وجود دارد و بیشتر بودجه های دولتی و خیرین صرف تکمیل آن می شود.
شهرستان آران و بیدگل دارای 2 بیمارستان با 97 تخت، پنج مرکز شبانه روزی فوریت های پزشکی و پنج پایگاه فوریت های پزشکی است.
این شهرستان با جمعیت افزون بر 103 هزار نفر در فاصله نزدیک به 215 کیلومتری شمال اصفهان واقع می باشد.
خبرنگار: حسین منصوری فر ** انتشار دهنده: محمد ملا حمزه زاده
7472/8123انتهای پیام /*