کشف بیش از 300 میلیون ریال اسکناس جعلی در ایذهبه گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حجت سفید پوست با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه افرادی با اسکناس های تقلبی اقدام به خرید از مغازه ها سطح شهر ایذه می‌نمایند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: مأموران پلیس با انجام تحقیقات تخصصی و نامحسوس 2 نفر جاعل اسکناس را که با خودروی سمند در حال انتقال اسکناس‌های تقلبی بودند، شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه آنها را دستگیر کردند.
سرهنگ سفید پوست ادامه داد: در بازرسی از خودروی متهمان تعدادی اسکناس و چک پول جعلی به مبلغ 347 میلیون و 950 هزار ریال کشف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ایذه در پایان با بیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند، از شهروندان خواست: در هنگام دریافت چک پول و اسکناس به نکات امنیتی تعبیه شده در آن دقت کرده تا در دام سودجویان که اقدام به چاپ اسکناس تقلبی می‌کنند، گرفتار نشوند.
وی گفت: در صورت مواجه شدن با چنین مواردی مراتب را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اعلام نمایند، تا نسبت به دستگیری مجرمان و متخلفان اقدام شود.
9434/6064
خبرنگار: میلاد کایدی** انتشار: محسن بهاروندانتهای پیام /*