محرومیت زدایی از چهره 120 دهستان کشور توسط قرارگاه آبادانی سپاهبه گزارش خبرنگار ایرنا محمد آهنگران روز دوشنبه در حاشیه افتتاح پروژه های دهه فجر مازندران در گفت وگو با خبرنگاران افزود: سپاه کربلا به مدت سه تا 5 سال معین این روستاها برای برطرف کردن شاخص های محرومیت شده است.
وی به افتتاح و کلنگ زنی 22 پروژه در سه دهستان مازندران به مناسبت دهه فجر اشاره کرد و گفت: این پروژه ها با مشارکت مردم و دستگاه های اجرایی توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه کربلا در سه دهستان پشت کوه ساری، سه هزار تنکابن و شهدای هزار جریب بهشهر اجرا شده است.
آهنگران گفت: این پروژه ها شامل30 کیلومتر آسفالت با مشارکت اداره راه روستایی و اهالی، بحث انتقال برق برای اراضی کشاورزی و باغات به وسعت 40 هکتار جهت آبیاری تحت فشار است.
وی احیا و لایروبی قنات، اخداث خانه های روستایی، غسالخانه، کانال آب کشاورزی و احداث جاده های دسترسی روستایی را از دیگر پروژه های افتتاحی عنوان کرد.
به گفته وی برای اجرای این پروژه ها یک و نیم میلیارد ریال از جانب سپاه و یک و نیم میلیارد ریال هم از جانب مردم و دولت هزینه شده است.
وی با اشاره به معین شدن قرارگاه سپاه کربلا برای این دهستان ها گفت: ظرف 3 سال آینده پروژه های دیگری در
این سه دهستان اجرا خواهد شد.
آهنگران گفت: علاوه بر پروژه های عمرانی بحث فرهنگی، بهداشت، سلامت، تعلیم و تربیت و اشتغال نیز در اجرای پروژه ها مطرح است.
خبرنگار : رضا غلامی **انتشار دهنده: محسن حسن نیا
7335/1899انتهای پیام /*