موتور جستجوگر پارسی جو به سلامت جامعه در برابر تهدیدات فضای مجازی کمک می کندبه گزارش ایرنا محمدجواد آذری جهرمی، روز سه شنبه در نشست شورای راهبری ICTاستان یزد با بیان اینکه موتور جستجوگر ایرانی پارسی جو یکی از افتخارات کشور است افزود: باید در این زمینه، تبلیغات گسترده تری توسط نیروهای متخصص صورت گیرد و در بین خانواده هم نهادینه شود.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه زیست بومی باید برای رشد خدمات در فناوری اطلاعات شکل گیرد اظهار کرد: اگر مسیر به خوبی در این زمینه هدایت شود به بهترین دستاورد دست خواهیم یافت.
آذری جهرمی ادامه داد: ظرفیت اشتغال خوبی در حوزه آی سی تی و آی تی در استان یزد ایجاد شده و بسیاری از جوانان استان های دیگر به دلیل همین زیر ساخت در این خطه مشغول به کار شدند.
وی با اشاره به طرح نذر اشتغال در کشور افزود: در این زمینه با کمیته امداد در حال انعقاد تفاهم نامه ای هستیم که این طرح را در کشور اجرا کنیم زیرا اشتغال یکی از دغدغه های جامعه محسوب می شود و بنای ما این است که از ظرفیت کمیته امداد برای اجرای طرح نذر اشتغال استفاده کنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اقدام شهرداری یزد در راستای هوشمند کردن شهر یزد بسیار ارزشمند است اما باید ابتدا هدف از راه اندازی این شهر مشخص شود ، وقتی صحبت از شهر هوشمند می کنیم کسب کار پویا برای ارانه محصولات است.
وی با اشاره به مشکلات تلفن ثابت در استان یزد گفت: 380 روستایی این استان که در مرحله اول توسعه زیر پوشش قرار گرفتند تا پایان سال از خدمات تلفن ثابت بهره مند خواهند شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، عصر دوشنبه برای افتتاح طرحهای ارتباطی وارد استان یزد شد.
نشست با شرکت ها، استارتاپ ها و فعالان حوزه آی تی استان ، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد و افتتاح پروژه های ارتباطی روستایی از جمله برنامه های سفر 2 روزه آذری جهرمی در استان یزد بود.
2088/ 6197 خبرنگار: کبری دانشی** انتشار: محمدحسین فلاحانتهای پیام /*