1756 یتیم در میناب زیر پوشش کمیته امداد هستندبه گزارش ایرنا، محمود جاودان عصر دوشنبه در تشریح کمک های حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین در 10 ماه نخست امسال افزود: 2 هزار و 750 حامی، حمایت این تعداد یتیم (طرح اکرام ایتام و محسنین) را در میناب بر عهده دارند.
وی بیان داشت: 11 میلیارد و 410 میلیون ریال در این مدت از سوی حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین به فرزندان خانوارهای زیر پوشش کمیته میناب پرداخت شد.
این مسئول اظهار کرد: میزان پرداختی حامیان به نیازمندان میناب 61 درصد نسبت 10 ماه نخست سال گذشته افزایش داشته که این سیر صعودی نشان از حسن اعتماد خیران به کمیته امداد است.
جاودان گفت: حامیان در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین با قبول حمایت مادی و معنوی نیازمندان، ماهانه 600 هزار ریال به ‌حساب فرزندان یتیم و فرزندان غیر یتیم خود واریز می ‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: حامیان طرح‌ های اکرام ایتام و محسنین علاوه بر پرداخت کمک‌ های نقدی، برای رفع مشکلات تحصیلی، مسکن و جهیزیه فرزندان معنوی خود نیز به شیوه‌ های گوناگون اقدام می‌ کنند.
شهرستان میناب 10 هزار و 800 خانوار مددجو زیر پوشش دارد که امسال بیش از 100 خانوار به خوداتکایی و توانمند سازی رسیده‌ اند.
شهرستان میناب با 300هزار نفر جمعیت در 90 کیلومتری شرق بندرعباس قرار دارد .
7195/ 6048
خبرنگار: رقیه غلامی زاده **انتشار: خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*