درخواست تاسیس سه سازمان مردم نهاد در قزوین بررسی شدمریم بیدخام روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مؤسسه اجتماعی و فرهنگی جوانان روشن اندیش با موضوع افزایش مشارکت اجتماعی و فرهنگی جوانان، مؤسسه فرهنگی تسلی با موضوع اصلاح سبک زندگی و برگزاری مراسم مذهبی و مؤسسه فرهنگی و هنری گلهای جاویدان هنر با موضوع کمک به اجرای برنامه های هنری و فرهنگی سه تشکلی است که موضوع درخواست آنها در دستور کار است.
دبیر هیأت نظارت بر سازمان های مردم نهاد قزوین اظهار کرد :پس از تکمیل پرونده متقاضیان، انجام استعلام ها و مصاحبه با مؤسسان، فرآیند مربوطه تکمیل شده و به منظور طرح و تصمیم گیری در دستور کار جلسه هیأت نظارت استان قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: درنشست مصاحبه با مؤسسان تشکل ها، اهداف و برنامه های متقاضیان تأسیس سمن بررسی شده و موارد ضروری از جمله غیرسیاسی، غیر انتفاعی و غیردولتی بودن تشکلها یادآوری شد.
بیدخام ادامه داد: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به برون سپاری کارها و جلب مشارکت مردم در عرصه های مختلف به خصوص عرصه های اجتماعی و فرهنگی دارد و خواهان افزایش بیشتر تشکل ها به عنوان حلقه واسط بین دولت و مردم و استفاده از ظرفیت مردمی آنها می باشد.
وی افزود: این سازمان های مردم نهاد پس از تأیید نهایی در هیأت نظارت استان مجوز فعالیت دریافت خواهند کرد.
7388خبرنگار:پریسا نوروزی ** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینیانتهای پیام /*