بیش از 116 میلیارد ریال کالای قاچاق در هرمزگان کشف شدبه گزارش ایرنا، سردار عزیزالله ملکی عصر شنبه در جمع خبرنگاران افزود: کالاهای کشف شده شامل 380 هزار نخ سیگار، 258 هزار و 930 متر پارچه، یک هزار و 493 دستگاه لوازم خانگی، 40 قطعه لوازم خودرو، 790 لیتر سوخت، 600 کیلوگرم برنج، 279 راس دام و 3 هزار و 532 ثوب البسه است.
وی بیان داشت: ماموران انتظامی هرمزگان هم چنین در این مدت با اشراف بر جاده های استان و اجرای طرح های پاک سازی، 64 دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق را شناسایی و توقیف کردند.
فرمانده انتظامی هرمزگان اظهار کرد: در این مدت 103 فقره پرونده زیر یک میلیارد ریال و 7 فقره پرونده بالای یک میلیارد ریال تشکیل شد و 102 متهم نیز در این رابطه دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
ملکی افزود: پلیس با اجرای طرح های مبارزه با قاچاق کالا، با تمام توان با قاچاقچیان برخورد می کند.
هرمزگان با 103 هزار کیلومتر مربع وسعت، 13 شهرستان و 5 محور اصلی ورودی و خروجی دارای راه هوایی، ریلی، دریایی و جاده ای است که بندر شهید‌ رجایی به عنوان دروازه طلایی اقتصاد ایران یکی از بندرهای مهم این استان به شمار می آید.
موقعیت استراتژیک هرمزگان باعث شده حجم قابل توجهی از کالای قاچاق از طریق مبادی رسمی، ساحلی، روستایی و خورها به طور غیرمجاز وارد استان شود.
7195/7408
خبرنگار: رقیه غلامی زاده ** انتشار: محمد جهانگیریان

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*