ظرفیت های گردشگری بروجرد به کشور معرفی نشده استبه گزارش خبرنگار ایرنا علی کورانی فرشنبه عصر در نشست ستاد تسهیل سفرهای نوروزی در فرمانداری بروجرد اظهارکرد: تعطیلات نوروز فرصتی تکرار نشدنی برای معرفی ظرفیت های بروجرد است که باید با تمرکزبر روی این موضوع شهرستان رابه خوبی برای گردشگران معرفی کنیم.
وی با تاکید براینکه باید از ظرفیت رسانه ها برای جذب گردشگران نوروزی استفاده کنیم، افزود: باید با برنامه ریزی زمان ماندگاری مسافران نوروزی را در بروجرد افزایش دهیم و این شهررا به مقصد گردشگری تبدیل کنیم.
معاون استاندار لرستان بیان کرد: برای معرفی بروجرد به مسافران نوروزی باید از ورودی های شهر برنامه ریزی کنیم و با تعریف جاذبه های گردشگری برای مسافران میزان توقف آنها دربروجرد را افزایش دهیم که برای تحقق این مهم همه دستگاههای اجرایی باید با هم همکاری کنند.
کورانی فر اضافه کرد: تاکنون بسته ای برای معرفی ظرفیت های بروجرد تهیه نشده است که باید این مهم نیز در دستور کار ستاد اجرایی تسهیل سفرهای نوروزی و دستگاه های متولی قرار بگیرد.
وی ادامه داد: همه دستگاه ها و نهادها در ایام تعطیلات نوروزی کشیک مستقر در ادارات داشته باشند.
فرماندار بروجرد گفت:‌ نظارت مستمر بر قیمت، بهداشت رستورانها و مکان های اقامتی ضروری است و میوه شب عید نیز باید به صورت عادلانه و با نظارت تا روز 13 فروردین ماه ادامه داشته باشد.
کورانی فر افزود: فعالیت اورژانس، بیمارستان ها و داروخانه ها در ایام تعطیلات نوروزی ضروری است.
وی تاکید کرد: اماکن تفریحی و گردشگری درشب باید از نورکافی و مناسب برخوردار باشند و فضای شهر باید متناسب با نوروز آراسته شود.
معاون عمرانی فرماندار بروجرد نیز در این نشست گفت: ستاد تسهیل سفرهای نوروزی دارای یک کمیته ۱۰ گانه است که وظایف اصلی کمیته ها در جهت هرچه بهتر خدمات دهی به مسافران نوروزی طی بخشنامه ای دراختیار روسای کمیته های قرار داده شده است.
محمد کیانی بیان کرد: نظارت برارائه خدمات در اماکن تاریخی، خدماتی و تفریحی باید به صورت مستمر انجام شود.
وی اضافه کرد: کمیته ای به سرپرستی اداره محیط زیست شهرستان برای حفاظت از منابع طبیعی و محیطی تشکیل و اقدامات لازم باید انجام شود.
معاون عمرانی فرماندار بروجرد اظهارکرد: حفارهای سطح شهر باید در ایام نوروز متوقف شوند.
شهردار بروجرد نیز گفت: شهرداری یکی از متوالیان اصلی خدمات شهری در نوروز است و در این راستا نیز ساماندهی ورودی های شهر آغاز شده و تا ۲۰ اسفند ماه انجام خواهد شد.
امیر جاوید پور بیان کرد: اماکن تفریحی و پارک ها با المان های زیبا که معرف فرهنگ و هنر بروجرد است اراسته می شوند.
وی تاکید کرد: بروجرد باید به مقصد گردشگران نوروزی تبدیل شود وامسال نیز برای اولین بار در این ایام جشن هایی را با همکاری هنرمندان در شب های نوروز برگزارخواهیم کرد.
شهردار بروجرد اظهارکرد: مکان هایی را در پارک ها و سالن های ورزشی برای اسکان موقت مسافران در بروجرد درنظر گرفته شده است.
رئیس شورای اسلامی شهربروجرد گفت: باید با توضیح بروشوراماکن تاریخی، تفریحی و مذهبی بروجرد را به گردشگران نوروزی معرفی کنیم.
محمد ابراهیم بیاتی افزود: در ایام نوروز باید نمایشگاه های صنایع دستی و فرهنگی در سطح شهر برپا شود تا مسافران را با تاریخ و تمدن بروجرد بیشتر آشنا شوند.
فرمانده پلیس راه بروجرد ادامه داد: برای خدمات دهی بهتر نیاز به هماهنگی بین دستگاه های امدادی است.
سرهنگ عبدالرحمن حقیقی افزود: رفع نقاط حادثه خیز در محور های ارتباطی شهرستان بروجرد توسط راهداری ضروری است.
علی شاهرودی رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت بروجرد گفت: امسال براساس مصوبه دولت هیچ گونه افزایش قیمت را نداریم و گشت های ویژه نوروز از هم اکنون فعال شده و به صورت ۲۴ ساعته با تلفن ۱۲۴ آماده دریافت شکایات مردم هستند.
مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: درنوروز ۹۶ بیش از ۱۲ هزار گردشگر در مدارس بروجرد اسکان داده شدند.
شهاب روزبهانی بیان کرد: امسال نیز ۳۰ مدرسه در شهر برای اسکان گردشگران نوروزی در نظر گرفته شده که در گروه الف و ب ساماندهی می شوند.
رئیس هلال احمر بروجرد بیان کرد: در ایام نوروز سه پایگاه امداد و نجات جاده ای در محورهای ارتباطی به صورت شبانه روزی مستقر هستند.
محمد کرمی افزود: ۲ پایگاه راهنمایی مسافران نوروزی نیز در میدان زائران کربلا و میدان آیت الله بروجردی توسط هلال احمرشهرستان ایجاد خواهد شد.
رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای بروجرد گفت: تا قبل از شروع مسافرت های نوروزی همه محورهای ارتباطی بروجرد از نظر خط کشی و نصب علائم راهنمایی و رانندگی و حذف نقاط حادثه خیز انجام خواهد شد.
بهزاد بهاروند افزود: امسال در ایام نوروز هیچ گونه افزایش قیمت بلیط شرکت های مسافربری را نداریم و درصورت وجود تخلف در این راستا مراتب به راهداری اطلاع رسانی شود.
رئیس اداره میراث فرهنگی بروجرد گفت: در طول سال های گذشته سفر در ایام نوروز به بروجرد بیشتر شده است و براین اساس هم از نیمه دوم بهمن ماه نظارت بر اماکن تاریخی و گردشگری آغاز شده است.
حجت اله یارمحمدی افزود: برخی از اقامتگاه هایی که در مسیر مناطق گلدشت و ‌ونایی بروجرد ایجاد شده فاقد مجوز هستند و باید برای جلوگیری از ایجاد مشکلات ساماندهی شوند.
وی اضافه کرد: اماکن تاریخی و مذهبی شهرستان آماده بازدید گردشگران
نورزی هستند و پایگاه هایی نیز در این اماکن برای معرفی آثارتاریخی بروجرد در نظر گرفته شده است.
7190/7273 خبرنگار: علیرضا سلیمانی روزبهانی ** انتشاردهنده: مقداد بهاروند احمدیانتهای پیام /*