توزیع سه هزار پرس غذا در گرمخانه همدانحسین خانجانی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: هزینه بخشی از این وعده های غذایی با کمک بهزیستی و خیران تامین می شود.
وی ادامه داد: هیچگونه اعتبار استانی برای گرمخانه تاکنون پرداخت نشده در حالیکه حقوق چهار کارمند حاضر در گرمخانه ماهانه 120 میلیون ریال است.
وی بیان کرد: قرار بود گرمخانه امسال تعطیل شود ولی با توجه به اینکه در صورت تعطیلی این مرکز حدود 50 نفر سرگردان می شدند، این تصمیم منتفی شد.
مدیر خدمات شهری شهرداری همدان خواستار اختصاص بودجه ای برای مدیریت گرمخانه شد و تاکید کرد: نیازی به واریز اعتبار به حساب شهرداری نیست بلکه بودجه مورد نظر را می توان برای تامین هزینه های مورد نیاز در اختیار بهزیستی قرار داد.
خانجانی بیان کرد: گرمخانه سرپناهی موقت بوده و حداکثر اسکان افراد در این محل یک هفته است ولی برخی افراد سه تا چهار ماه در این محل زندگی می کنند.
وی ادامه داد: طبق تفاهم صورت گرفته با فنی و حرفه ای، به منظور کاهش حضور افراد در گرمخانه آنها به این سازمان معرفی شده و به صورت رایگان آموزش می بینند تا بتوانند پس از فراگیری یک حرفه، وارد بازار کار شوند.
7526/2090انتهای پیام /*