بهبود وضعیت مدارس تیران و کرون در گرو تغییر رویکرد نوسازی مدارس اصفهان استبه گزارش ایرنا، علی رحمانی روز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان با انتقاد از مدیرکل نوسازی مدارس استان اصفهان بدلیل ایجاد شرایط دشوار اداری برای نوسازی مدارس فرسوده این منطقه گفت: برغم پیگیری های صورت گرفته برای نوسازی مدارس فرسوده و قول مساعد برای رفع مشکلات مدارس شهرستان تیران و کرون، تاکنون اقدامی از سوی اداره کل نوسازی استان صورت نگرفته است.
وی افزود: 60 درصد از مدارس شهرستان تیران و کرون فرسوده است و 10 درصد از آنها باید تخریب شود.
وی اضافه کرد:برای بهسازی مدارس تیران و کرون زمینه مشارکت خیرین و بودجه های دولتی فراهم شده اما بدلیل سفر نکردن مدیرکل نوسازی استان به این شهرستان و ایجاد شرایط سخت اداری و عدم پاسخگویی به استعلام ها، این کار انجام نشده است.
وی ادامه داد: در شرایطی که مدارس فرسوده جان دانش آموزان را تهدید می کند بورکراسی سخت اداری و پاسخ ندادن به استعلام ها و بدقولی در تخصیص بودجه ها، شرایط بحرانی برای منطقه ایجاد می کند که نیازمند تدبیر مسئولان استانی و همکاری بیشتر مدیرکل نوسازی مدارس استان است.
فرماندار تیران و کرون با بیان اینکه 12 هزار دانش آموز و یکهزار معلم، جمعیت آموزش و پرورش این شهرستان را تشکیل می دهد، تصریح کرد: جمعیت بالا و مسئولیت سنگینی توسط آموزش و پرورش تیران و کرون در حال مدیریت است و هرگونه همکاری با این نهاد به رشد کمی و کیفی این شهرستان می انجامد.
مدیر آموزش و پرورش تیران و کرون نیز در این جلسه با بیان اینکه خیرین در نوسازی مدارس همکاری خوبی دارند، گفت: سال گذشته خیرین نزدیک به 10میلیارد ریال به آموزش و پرورش کمک کردند و بدون همکاری آنان تامین زیرساخت ها و فعالیت مدارس این خطه امکانپذیر نیست.
علیرضا مرزبان افزود: زمینه سازی برای جذب خیرین توسط شورای آموزش و پرورش، انجمن اولیا و مربیان و مدیران مدارس انجام می شود و برای جلب مشارکت بیشتر خیرین همواره برای دلگرم ساختن آنها کوشش شده اما برخی از رفتارهای اداره کل نوسازی مدارس استان با خیرین این شهرستان، آنها را برای ادامه کار با آموزش و پرورش، دلسرد و بی انگیزه کرده است.
وی خاطرنشان کرد: همکاری بین خیرین و اداره نوسازی مدارس و آموزش و پرورش برای جلب مشارکت بیشتر کمک های مردمی ضروری است و با برخوردهای صبورانه و دلسوزانه با خیرین، بسیاری از مشکلات قابل حل است.
مدیر آموزش و پرورش تیران و کرون با بیان اینکه اداره کل نوسازی برای پاسخ به نیاز پیمانکاران این شهرستان قول مساعد داده است، خاطرنشان ساخت: این قول توسط اداره کل نوسازی محقق نشده و از محل اعتبارات شهرستانی، بدهی پیمانکاران پرداخت شده است.
وی یادآور شد: برای جذب بودجه های ملی نیازمند پاسخگویی به استعلام های وزارت آموزش و پرورش از سوی اداره کل نوسازی هستیم اما بدلیل عدم پاسخگویی در سه ماهه گذشته به استعلام های وزارت آموزش و پرورش، اعتباری نیز برای بهبود شرایط مدارس این شهرستان جذب نشده است.
60 باب مدرسه در شهرستان تیران و کرون فرسوده و 10 باب مدرسه نیز تخریبی است که حکم تخریب و بازسازی آنها صادر شده است.
در جلسه شورای آموزش و پرورش تیران و کرون اعضای شورای آموزش و پرورش خواستار همکاری بیشتر اداره نوسازی مدارس استان برای رفع نیازهای مدارس این شهرستان شدند و از بورکراسی سخت اداری از جمله شرایط سخت ملاقات مسئولان شهرستانی و معاونان این اداره کل و خیرین با مدیرکل نوسازی استان اصفهان، گلایه کردند.
شهرستان تیران و کرون دارای بیش از 11 هزار دانش آموز در سه مقطع تحصیلی است که در بیش از یکصد مدرسه این شهرستان در حال تحصیل هستند.
شهرستان تیران و کرون با بیش از 71 هزار نفر در 45 کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.
گ. 7131 / 6027انتهای پیام /*