توصیه روابط عمومی جمعیت هلال احمر به عکاسان خبریدر پست اینستاگرامی روابط عمومی جمعیت هلال احمر آمده است: احتمالا تا ساعاتی دیگر برخی از اجساد پیدا و عملیات انتقال آغاز می شود. عکاسان و خبرنگاران محترم، ادمین های عزیز کانال های جورواجور، شهروندان محترم لطفا و خواهشا برای دیدن و انتشار تصاویر پیکرهای جان باختگان حرص و جوش نزنید.
در این پست اینستاگرامی آمده است: خودمان را جای خانواده آنها بگذاریم چه کسی دوست دارد تکه های بدن پاره تنش را برای همیشه در حافظه فضای مجازی ثبت و ضبط کند.
پیش از این برخی کانال‌های تلگرامی تصویری به عنوان «اولین تصاویر پیکر جان باختگان» منتشر کرده‌ اند که مربوط به حادثه سقوط بهمن اشترانکوه لرستان در آذر96 است.
یک فروند هواپیمای مسافری هواپیمایی آسمان صبح روز یکشنبه در مسیر تهران – یاسوج از صفحه رادار محو شد. گفته می شود این هواپیما با 66 مسافر و خدمه به علت شرایط نامساعد جوی سقوط کرده است.
پرواز شماره 3704 شرکت هواپیمایی آسمان با 60 مسافر و 6 خدمه پروازی ساعت 8 صبح روز یکشنبه 29 بهمن ماه تهران را به مقصد یاسوج ترک کرد.
این هواپیما از نوع «ای تی آر 72» پس از 55 دقیقه پرواز از صفحه رادار مرکز کنترل خارج می‌ شود و بر اساس اعلام نهادهای ذی ربط خبر سقوط آن در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم در 14 مایلی فرودگاه یاسوج اتفاق می افتد. این هواپیما هر روز یک پرواز از تهران به یاسوج و یک پرواز بر عکس داشت که به طور میانگین 50 تا 60 مسافر حمل می‌کرد.
هواپیمای حادثه دیده از نوع ای تی آر 72- 200 بود که شرکت هواپیمایی آسمان از سال 1993 میلادی در اختیار داشت.
این هواپیما 25 سال عمر و گنجایش 78 سرنشین با دو خلبان را داشت.
امدادگران جمعیت هلال احمر و بالگرد نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز موفق به شناسایی محل دقیق سقوط هواپیمای مسافری تهران – یاسوج در ارتفاع بالای چهار هزار متر در منطقه «نقل» یاسوج شدند.
اجتمام**3377**1545انتهای پیام /*