قبله تهران در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به سوگ نشستبه گزارش ایرنا، همزمان با سالروز شهادت دخت نبی مکرم اسلام(ص)، عزاداران از اقصی نقاط استان تهران و همچنین مجاوران حرم عبدالعظیم(ع) با حضور در حرم مطهر ایشان با برپایی آیین های عزاداری بر سر و سینه زنان به سوگ نشستند.
صحن های مختلف حرم مطهر حضرت عبدالعظیم(ع) میزبان شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است که با دلی آکنده از غم به این مکان مقدس آمده اند تا سالروز شهادت ریحانه نبی را به حضرت ولیعصر(عج)، حضرت عبدالعظیم(ع) و رهبر معظم انقلاب تسلیت بگویند.
امروز قبله تهران سراسر در سوگ شهادت حضرت صدیقه کبری(س) سیاه پوش شد، پرچم های سیاه برافراشته بر گنبد نورانی حرم حضرت عبدالعظیم(ع)، خیابان ها و میدان ها و حضور عزاداران بر گرداگرد حرم مطهر، غوغایی از شور عشق و ارادت به خاندان اهل بیت(ع) را به نمایش گذاشت.
همچنین مراسم عزاداری و سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) شب گذشته و همزمان با شب شهادت آن بزرگ بانوی اسوه‌ی زنان جهان، با حضور یادگاران امام و مردم دلداده‌ی اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام بروجردی طی سخنانی به بیان مقام معنوی صدیقه طاهره(س) پرداخت.
حضرت فاطمه(س) در سال پنجم پس از بعثت و در روز 20 جمادی الثانی در مکه و در خانه حضرت محمد(ص) پیامبر اسلام و حضرت خدیجه(س) به دنیا آمد. نام مبارک آن حضرت، فاطمه است و از برای ایشان القاب و صفات متعددی همچون زهرا، صدیقه، طاهره، مبارکه، بتول، راضیه و مرضیه نیز ذکر شده است. ام الحسین، ام الحسن، ام الائمه و ام ابیها از جمله کنیه های این بانوی مطهر اسلام است.
سراسر زندگانی صدیقه طاهره(س)، مملو از مکارم اخلاق و رفتارهای نمونه و انسانی است، ایشان با امام علی(ع) پیشوای اول شیعیان ازدواج کرد و در تمام برهه های حساس زندگی در کنار امام اول شیعیان بود و از او حمایت می کرد، ایشان در همسرداری و مهر مادری الگوی جهانیان است.
در دامن پاک فاطمه زهرا(س)، 2 امام بزرگوار و 2 شخصیت ممتازعالم بشری، حضرت امام حسن(ع) مظهر حلم و وقار و حضرت امام حسین(ع) سرور شهیدان تربیت یافتند و سلسله امامت و ولایت را استمرار بخشیدند و نیز زینب کبری(س) حماسه ساز روز عاشورا که پیام حسینی و حماسه عاشورا را در جهان اعلام کرد.
سرانجام حضرت فاطمه(س) بر اثر شدت ضربات و لطماتی که به او بر اثر هجوم به خانه اش و وقایع پس از آن وارد گشته بود، بیمار گشت و در بستر بیماری افتاد.
در ایام بیماری، حضرت فاطمه(س) روزی امام علی (ع) را فراخواند و آن حضرت را وصی خویش قرار داد و به آن حضرت وصیت نمود که پس از وفاتش، فاطمه را شبانه غسل دهد و شبانه کفن نماید و شبانه دفن کند و احدی از کسانی که در حق او ستم روا داشته اند، در مراسم تدفین و نماز خواندن بر جنازه او حاضر نباشند.
حضرت فاطمه زهرا(س) در حالی که از عمر مبارکش 18 سال بیشتر نمی گذشت، بر اثر حوادث ناشی از هجوم به خانه ایشان، به روایتی در 13 جمادی الاول سال 11 هجری قمری و بنابر روایتی دیگر در سوم جمادی الثانی سال 11 هجری قمری به شهادت رسید.
6003انتهای پیام /*