35 پروژه آبرسانی روستایی در مازندران در دست اقدام استبه گزارش ایرنا، مجید عبدالهی روز چهارشنبه در حاشیه بهره برداری از پروژه های آب و فاضلاب شرق مازندران در جمع خبرنگاران افزود: در 2 سال گذشته آبرسانی به 37 روستای مازندران انجام و این طرح ها به بهره برداری رسیده است.
وی گفت: پروژه آبرسانی روستایی به صورت مجتمعی و تک روستایی در سراسر استان مازندران با تحت پوشش قراردادن روستاهای مختلف است که 17 پروژه آبرسانی تک روستا و 18 پروژه مجتمع آبرسانی در دستور کار است.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران اظهار داشت: سرعت بخشی به پروژه های آبرسانی روستایی مازندران، خدمت ماندگار دولت تدبیر و امید است.
با بیان اینکه متوسط تامین آب شرب تا پیش از آغاز فعالیت دولت یازدهم براساس میانگین برخورداری جمعیت روستایی مازندران از آب شرب حدود 60 درصد بود؛ یادآور شد: هم اکنون این برخورداری از آب در روستاها به بیش از 74 درصد رسیده است.
عبدالهی گفت: اکنون میانگین برخورداری جمعیت روستایی شهرستان بهشهر از آب شرب 79 درصد است و از میانگین کشوری هم بالاتر است و این مساله بیانگر عملکردهای انجام شده در این شهرستان است.
به گزارش ایرنا، 480 روستا معادل 20 درصد از روستاهای استان مازندران در دولت یازدهم و دولت تدبیر و امید، از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار شدند.
هم اکنون 432 طرح آبرسانی نیمه تمام در مازندران وجود دارد که برای تکمیل آنها بیش از سه هزار و 800 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است و تا پایان سال 96 مقرر شد تا پروژه های آبرسانی به 100 روستای مازندران به بهره برداری برسد.
/ 7332/1899انتهای پیام /*