نوبخت: یک میلیون و 300 هزار شغل سال آینده ایجاد می شودبه گزارش خبرنگار ایرنا، محمد باقر نوبخت عصر پنجشنبه در همایش سالانه کانون فرهنگیان و همایش سالانه حزب اعتدال توسعه استان تهران افزود: برنامه دولت دوازدهم، رفع فقر مطلق در کشور است و تصمیم داریم سال آینده این سیاست را اجرایی کنیم.
وی به اتمام بررسی بودجه سال 97 در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: سال 92 که دولت را تحویل گرفتیم بودجه، 210 هزار میلیارد تومان بود و امروز بودجه 346 هزار میلیارد تومان است و بودجه در طی این سال‌ها 65 درصد افزایش پیدا کرده‌ است.
دبیرکل حزب اعتدال و توسعه ادامه داد: درآمد نفتی ما تقلیل کرده است و بودجه در مقایسه با چهار سال قبل نصف شده است اما بودجه آموزش و پرورش از 14 هزار میلیارد تومان به 32 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: دو برابر کردن حقوق فرهنگیان عدد بسیار ناچیزی است و خودمان هم این موضوع را می دانیم و با وجود اینکه رشد منفی 7 درصدی اقتصاد را امروز به اعتقاد تمام جهان به 6 درصد رساندیم اما آیا رفاه را تامین کرده‌ایم؟ و هنوز بیش از 3 میلیون و 200 هزار بیکار در کشور داریم.
دبیرکل حزب اعتدال و توسعه افزود: متاسفانه نتوانسته‌ام برای اعضای حزب وقت بگذارم چراکه زیر آوار کارها و مشکلات مانده‌ام و از شما می خواهم من را کمک کنید.
نوبخت افزود: این دولت با تفکر اعتدالی و اصلاحات به وجود آمد، خوشبختانه در مجلس یک کانون اعتدالی داریم که به ما کمک می کنند، احزاب حتی احزاب منتقد هم باید ما را کمک کنند و نظرشان را بگویند و ما هم باید انتقاد احزاب منتقد را به رسمیت بشناسیم.
سخنگوی دولت دوازدهم اظهار داشت: درست است که احزاب منتقد می خواستند که این دولت سر کار نیاید و دولت مورد نظرشان انتخاب شود اما این‌ها به جای خودش و کمک کردن به دولت فعلی هم جای خود را دارد.
نوبخت تصریح کرد: وی نوسازی بافت‌های فرسوده و ناوگان شهری را از دیگر رویکردهای جدی دولت دوازدهم برشمرد.
سخنگوی دولت خطاب به حاضران در این همایش گفت: اگر پیگیری و مقاومت شما نبود مشخص نبود که ما امروز مسئولیت قوه مجریه را بر عهده بگیریم.
نوبخت خاطرنشان کرد: دولت اکنون حزب اعتدال و توسعه نیست و از کسانی که در سپهر سیاسی ایران ستاره بودند دعوت کردیم و دولت فعلی با همکاری جریان اصلاحات و اعتدال شکل گرفت.
وی یادآور شد: دولت با عقبه مردمی شکل گرفته است و در 29 اردیبهشت ماه مردم در صفوف طولانی قرار گرفتند و رای دادند و همه دنیا دیدند همان فردی از صندوق بیرون آمد که داخل کشور انتخاب شده بود و هیچ شائبه‌ای در انتخابات وجود نداشت.
دبیر کل حزب اعتدال و توسعه ادامه داد: وجود یک اتاق فکر لازم است و باید عقبه تشکیلاتی داشته باشیم؛ این دولت از حمایت مردمی برخوردار است و من به عنوان جزیی از دولت از تشکیلات حزبی برای کمک به دولت استفاده می کنم.
همایش سالانه حزب اعتدال و توسعه استان تهران و کانون فرهنگیان این حزب عصر امروز پنجشنبه سوم اسفندماه سال 96 به منظور تجدید پیمان با دولت تدبیر و امید در جهت تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و اهداف و برنامه های حزب در سالن اجتماعات امام علی (ع) ، آموزش و پرورش منطقه 5 نبش بلوار فردوس شرق برگزار شد.
سیام**1058**1055انتهای پیام /*