نیاز مردم زلزله زده کوهبنان به امکانات ویژه پزشکیزمین لرزه 5.2 ریشتری 30 آذرماه در شهرستان کوهبنان و پس لرزه های متعدد آن خانه های بسیاری را آوار کرد و مردم را نیز راهی چادرها کرده است و همچنان مردم این خطه از دیار کریمان با بحران های پس از زلزله روبرو هستند.
مردم شهرستان کوهبنان در شرایط بحرانی پس از زلزله نیاز شدید به ارائه خدمات پزشکی دارند، داشتن امکاناتی ازجمله پزشک متخصص اطفال، چشم، ارتوپد، دندانپزشکی، قلب و رادیولوژیست و متخصصانی که پیش از این از وجود آنها محروم بوده اند.
از آنجا که تعداد زیادی از مردم این شهر در معادن ذغالسنگ مشغول بکار هستند و با خطرات و بیماری هایی ازجمله آرتروز، آسم،
عبدالطیف رسولی پزشک اطفال، پوست و اعصاب مدت چهار سال است که در شهرستان کوهبنان مشغول خدمت رسانی به مردم بام فرهنگی استان کرمان است.
پس از زمین لرزه 5.2 ریشتری شهرستان کوهبنان کرمان این پزشک متعهد با وجود غیر بومی بودن برای خدمت به مردم در این شهر مانده و در چادرهاب اهدایی جمعیت هلال احمر مستقر شده است.
وی افتخار خدمت به محرومان و دردمندان را با هیچ موقعیتی برابری نداده و با اقدامی جهادی زندگی خود را وقف زلزله زدگان کرده است.
دکتر رسولی به مدت 24 سال در استان کرمان و چهار سال در شهرستان کوهبنان مشغول خدمت است و این پزشک همچنان مردم دیار کریمان را از خدمات بی منتها و فداکاری خود بهرمند می کند.
وی در روزهای نخست پس از زمین لرزه شهرستان کوهبنان به مردم زلزله زده ویزیت رایگان ارائه می کرد.
این پزشک اطفال، پوست و اعصاب همچنان در سخت ترین شرایط زمستانی، در چادرهای امدادی وقت و توان خود را صرف تسکین آلام دردمندان کرده و با وجود تمامی سختی ها، تلاش خود را ادامه داده است.
پس از گذشت 65 روز از زمین لرزه شهرستان کوهبنان این پزشک همچنان در کانکس اهدایی که هفته پیش به وی داده شد برای درمان بیماران تلاش می کند و همچنان به چادرهای امدادی جمعیت هلال احمر سرکشی و به درمان زلزله زدگان و مردم محلی می پردازد.
امیداواریم هرچه سریعتر شاهد اتمام کار آواربرداری و ساخت و ساز منازل مسکونی شهرستان های زلزله زده کوهبنان و راور باشیم زیرا زندگی در چادرهای اسکان موقت در روزهای سرد زمستانی بسیار دشوار است و مشکلات فراوانی را برای مردم ایجاد کرده است.
سردی هوا، گرد و خاک، استفاده از چراغ های نفتی موجب بوجود آمدن مشکلات بسیاری برای مردم بام فرهنگی استان کرمان شده است لذا باید مردم، خیران، مسئولان شهری، استانی و کشوری توجه ویژه ای به مردم این خطه از دیار کریمان داشته باشند.
خیران و دستگاه های امدادرسان یکبار دیگر همچون گذشته که یاری گر مردم استان پرمخاطره کرمان بوده اند، دست در دست یکدیگر با هم افزایی و تلاشی مضاعف لرزه را از پیکره شهرستان کوهبنان بردارند.
زمین لرزه ای با شدت 5.2 ریشتر در ساعت 20 و 34 دقیقه و 44 ثانیه 30 آذرماه شهرستان کوهبنان در استان کرمان را لرزاند، این زلزله در عمق 10 کیلومتری زمین و در فاصله سه کیلومتری کوهبنان، 27کیلومتری کیانشهر و 51 کیلومتری راور رخ داد.
این زمین لرزه خسارت مالی و چندین مصدوم به همراه داشت و به برخی از منازل مسکونی و ساختمان ها را تخریب کرده است.
بیش از 30 روز از زلزله شهرستان کوهبنان می گذرد و طولانی شدن مدت استقرار در چادرها موجب ایجاد مشکلات فراوانی ازجمله افزایش بیماری ها بر اثر سرما، مسائل روانی و همچنین افزایش هزینه های درمانی شده است.
طی روزهای گذشته جوانی 25 ساله بر اثر آتش سوزی چادر خود در منطقه زلزله زده شهرستان کوهبنان دار فانی را وداع گفت.
افراد بسیاری ازجمله کودکان، معلولان و افراد کهنسال بدلیل شرایط سخت پس از زلزله و اسکان نامناسب با بیماری های متفاوتی روبرو شده اند.
کوهبنان در فاصله 180 کیلومتری شمال استان کرمان قرار دارد و از مناطق سردسیری، مرتفع و کوهستانی این استان محسوب می شود.
7420/ 5054انتهای پیام /*