90 درصد هزینه نسخه مبتلایان به دیابت را دولت پرداخت می کنددکتر مسعود دهقانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: هزینه هر نسخه بیماران دیابتی تحت درمان با انسولین نزدیک به یک میلیون ریال است که 800 هزار ریال آن توسط سازمان های بیمه ای، 100 هزار ریال از سوی وزارت بهداشت و درمان و 100 هزار ریال آن توسط خود بیمار پرداخت می شود.
وی در مورد پرسش تعدادی از بیماران در زمینه قطع کمک هزینه ها توسط شبکه بهداشت تشریح کرد: این کمک هزینه نزدیک به 100 هزار ریال بوده و از 2 ماه گذشته معوق شده که در حال پیگیری برای پرداخت آن هستیم.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل اضافه کرد: 6 هزار نفر آمار مبتلایان به دیابت در این شهرستان است و چهار هزار نفر از این تعداد تا کنون نسبت به تشکیل پرونده پزشکی اقدام کردند.
او علت 11 درصد از مرگ و میرها در آران و بیدگل را ابتلا به این بیماری عنوان کرد و گفت: این بیماری بیشتر قسمت‌های بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهد که نارسایی‌ کلیه و قطع عضو از جمله اثرهای ابتلا به دیابت می باشد.
دهقانی از تحویل نزدیک به 800 دستگاه سنجش قند خون با ارزش یک میلیارد و 200 میلیون ریال به بیماران دیابتی آران و بیدگل خبر داد و عنوان کرد: سبک زندگی نادرست و استفاده زیاد از مواد خوراکی شیرین در سبد غذایی خانواده از عامل های اصلی ابتلا به این بیماری خاموش است.
وی همچنین به ارائه خدمات رایگان و با تخفیف های ویژه از سوی هشت مرکز بهداشتی و درمانی آران و بیدگل به این بیماران اشاره کرد و گفت: دیابت بیماری خاموشی است که بیش از 50 درصد مبتلایان از بیماری خود آگاهی ندارند و از این رو تعداد افراد مبتلا در حال افزایش می باشد.
به گزارش ایرنا، سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل چاقی و اضافه وزن، چربی خون، کم تحرکی و مصرف دخانیات را مهمترین عامل های بروز دیابت عنوان کرد.
او گفت: افراد باید نسبت به آزمایش قند خون ناشتای خود اقدام کرده و در صورت قرار داشتن در مرحله پیش دیابت، نسبت به پیشگیری اقدام کنند.
شهرستان آران و بیدگل با جمعیت افزون بر 103 هزار نفر در فاصله نزدیک به 215 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
7472/8123انتهای پیام /*