بهبود فرهنگ رانندگی در اصفهان ضروری استبه گزارش ایرنا، ‘ علی مقدس زاده ‘ روز یکشنبه در جلسه کمیسیون ماده پنج استان اصفهان با تاکید بر اینکه اصفهان باید در همه شاخص ها سرآمد باشد، افزود: فرهنگ رانندگی نمادی از فرهنگ مردمی است که در شهر سکونت دارند.
وی از ناهنجاری های گسترده ترافیکی و پارک دوبله در بیشتر معابر و خیابان های شهر اصفهان انتقاد کرد و خواستار اقدام سریع برای فرهنگ سازی و قانونگذاری برای حل این مشکل شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان اظهارکرد: ممکن است موضوع پارک دوبله بصورت پراکنده در همه شهرهای بزرگ وجود داشته باشد ولی در اصفهان به شکل بسیار گسترده مشاهده می شود که در هیچ کلانشهر دیگری وجود ندارد.
مقدس زاده افزود: از راهنمایی و رانندگی اصفهان که کارنامه مناسبی در سایر حوزه های مسئولیتی خود ارائه داده است انتظار می رود در خصوص این موضوع بصورت جدی عمل کند.
وی اضافه کرد: در شرایط فعلی مالکان خودروها براین باور هستند که ماموران راهنمایی و رانندگی برخورد جدی با آنها ندارند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان تاکیدکرد: باتوجه به افزایش ترافیک در روزهای منتهی به نوروز، انتظار است که راهنمایی و رانندگی باقوت بیشتری نسبت به برطرف شدن این معضل اقدام کند تا شاهد این حجم از ناهنجاری های شهری و ترافیکی در سطح شهر نباشیم و شهروندان اصفهانی از حق استفاده از ترافیک روان در سطح شهر برخوردار شوند.
وی خاطرنشان کرد: با رصد و مشاهده فرهنگ رانندگی در اصفهان بطور کامل متوجه می شویم که توقف لحظه ای بصورت پارک دوبله در حاشیه خیابان های اصفهان بیشترین بار ترافیکی را به شهر تحمیل کرده است.
مقدس زاده افزود: متاسفانه توقف دوبل خودروها در اصفهان تبدیل به یک همه گیری و قسمتی از فرهنگ رانندگی مردم شده است.
وی با بیان اینکه اصفهان بعنوان یک شهر تاریخی نقش موثری در توسعه کشور دارد، از راهنمایی و رانندگی، معاونت ترافیک شهرداری و تمامی سازمان های مرتبط درخواست کرد که هرچه سریعتر برای فرهنگ سازی و قانون گذاری و اجرای اقدامات لازم برای حل این مشکل تلاش و برنامه ریزی کنند.
طبق آمار اعلام شده، روزانه حدود 800 هزار خودرو در سطح شهر اصفهان تردد می کند.
6994 / 2093انتهای پیام /*