یک نهاد خیر یکصد هزار اصله نخل به خوزستان هدیه کردبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به این حرکت خیر گفت: مجتمع بیوتکنولوژی گیاهی رعنا با هدف مشارکت در بهبود محیط زیست استان خوزستان با هماهنگی سازمان حفاظت محیط زیست کشور به ویژه ریاست سازمان، نسبت به اهداء ١٠٠هزار اصله نهال خرمای کشت بافتی برای کاشت در مناطق مختلف استان اقدام کرد.
احمد رضا لاهیجان زاده افزود: قرار است این نهال‌ها در شهرستانهای مختلف استان که مناسب برای کاشت نهال خرما هستند توزیع و در هفته درختکاری کاشته شوند.
وی ادامه داد: در زمینه کاشت این نهال‌ها هماهنگی لازم با سازمان جهاد کشاورزی استان و شهرداری های شهرهای مربوطه به عمل آمده است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان هدف از انجام این کار را توسعه فضای سبز شهری در استان متناسب با گونه های سازگار با محیط زیست و بومی منطقه دانست و گفت: اولین محموله این نهال‌ها به تعداد 15 هزار اصله در چند روز گذاشته وارد اهواز شده و در یکی از گلخانه‌های شهرداری نگهداری می‌شود که به زودی در اختیار فعالان و دوستداران محیط زیست، ارگانها و سازمان‌هایی که متقاضی کاشت این گونه درخت هستند قرار خواهد گرفت.
7164/6002انتهای پیام /*