آتشفشان ‘شینمو’ ژاپن فعال شدبه گزارش ایرنا از سازمان لرزه نگاری ژاپن، فعالیت این کوه آتشفشانی در جزیره کیوشو ژاپن از روز پنجشنبه آغاز شده است.
این کوه آتشفشانی یک هزار و 421 متری در منطقه کریشیما در جنوب غرب ژاپن قرار دارد و سازمان مذکور گزارش کرده که زلزله های آتشفشانی نیز در درون آن رخ داده و به ثبت رسیده است.
گزارش می افزاید دوده های آتشفشانی که از این کوه خارج شده از سوی مردمی که در روستاهای اطراف آن زندگی می کنند، مشاهده شده است.
سازمان هواشناسی ژاپن خاطر نشان کرده است که این دومین بار در پنج ماه گذشته است که این کوه آتشفشان در این منطقه از ژاپن فعال می شود.
هنوز گزارشی از اینکه آتشفشان به روستاهای اطراف و مردم و منازل آنها خسارتی وارد کرده منتشر نشده اما دولت اعلام کرده است ماموران پلیس در حال اعزام به منطقه برای بررسی های نهایی هستند.
قرار است شماری از کارشناسان نیز از نهادهای ذی ربط به این منطقه فرستاده شوند تا ارزیابی های دقیق تری درباره فعالیت این کوهستان انجام دهند.
پلیس به همه مردم و بخصوص روستاییان اطراف هشدار داده است دستکم تا محوطه دو کیلومتری از این کوهستان دور باشند زیرا سنگ های آتشفشانی ممکن است تا این فاصله پرتاب شود.
آساق**231**1904**انتهای پیام /*