اجازه افزایش حاشیه های شهر کرمان را نخواهیم دادبه گزارش دریافتی ایرنا از روابط عمومی استانداری کرمان، ‘علیرضا رزم حسینی’
روز پنجشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان با بیان اینکه ضرورتی ندارد زمین های بخش خصوصی را به محدوده شهرها وارد کنیم، تصریح کرد: نباید اشتباه و خطای گذشتگان را تکرار کنیم .
وی با بیان اینکه در این دولت فشارهای زیادی برای این موضوع به استان وارد شد، اظهار کرد: جای سئوال است که چرا با وجود پایین بودن تراکم در برخی مناطق اما اصرار بر افزایش وسعت شهر را داریم و می خواهیم با توجه به وضعیت نامناسب بدهی های شهرداری ها و دولت، خدمات رسانی به مردم را افزایش دهیم.
رزم حسینی در پایان با اشاره به اوراق اسناد خزانه در استان، تصریح کرد: اوراق اسناد و خزانه نباید برگشت داده شوند و مدیران باید نهایت استفاده را بکنند که این اوراق خرج شود و حتی بتوانیم از استان های دیگر این اوراق را جذب کنیم.
* همکاری نکردن 3 بانک دولتی استان در پرداخت تسهیلات به مناطق زلزله‌زده
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به اعتبارات مصوب شده زلزله کرمان اشاره کرد و گفت: هنوز مصوبات مجلس شورای اسلامی درباره بازسازی مناطق زلزله زده کرمان و کرمانشاه، به استان کرمان واریز نشده است .
محمدرضا پور ابراهیمی افزود:با پیگیری های انجام گرفته هنوز 3 بانک اصلی، تسهیلات ابلاغ شده از سوی بانک مرکزی را به استان اختصاص نداده اند و این موضوع را به طور جدی پیگیری خواهیم کرد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه در حوزه هزینه های جاری میزان تخصیص نسبت به سهم استان کرمان افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت: باید مطالبات مردم و پروژه های عمرانی را در نظر بگیریم.
پورابراهیمی ادامه داد: از مجموع منابع اعتباری استان حدود 50 درصد تخصیص پیدا کرده که از این حدود 45 درصد اسناد خزانه و 5 درصد باقیمانده به صورت نقدینگی بوده که باعث بروز مشکلات جدی برای پیمانکاران شده است.
وی گفت : در این راستا باید آیین نامه برگزاری مناقصات را اصلاح کرده که موضوع باید در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم اعتبارات این بخش را عملیاتی کنیم.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی به موضوع بازار ارز و نوسانات این بخش در روزهای اخیر در کشور اشاره و تصریح کرد: بانک مرکزی اشتباهات فاحشی را در کنترل بازار ارز در روزهای گذشته داشت ضمن آنکه تصمیم های یک شبه در سود سپرده ها خسارات جبران ناپذیری را به اقتصاد کشور وارد کرد.
وی ادامه داد: خوشبختانه در روزهای گذشته قیمت جهانی فولاد و مس افزایش پیدا کرده و پیش‌بینی می کنیم این قیمت ها در نیمه اول سال آینده نیز همچنان افزایش یابد و هم اکنون درآمد ارزی دولت رقم قابل ملاحظه ای می باشد و افزایش چشم گیری داشته است.
پورابراهیمی در تشریح موضوع برگشت منابع مازاد مالیاتی استان کرمان نیز گفت: 318 میلیاردتومان منابع مازاد مالیاتی استان است که معادل 50 درصد آن باید به استان بازگردد و انتظار داریم برای برگشت این منابع استان اقدامات ویژه ای انجام دهند زیرا این عدد کمک می کند به انجام اتفاقات مثبتی که تاکنون انجام شده است.
**پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان استان کرمان
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان نیز در این نشست گفت: برای پاداش پایان خدمت بازنشستگان 14 میلیارد و 100 میلیون تومان مصوب شده بود که 100 در صد آن ابلاغ شد به‌گونه‌ای که اکنون پاداش پایان خدمت بازنشستگان استان کرمان تا پایان سال 95 پرداخت شده است.
جعفر رودری همچنین گفت : 474میلیارد تومان مربوط به بخش هزینه ای اعتبار استان در سال جاری بوده است.
وی 200 میلیارد تومان اعتبار ابلاغی استان را از محل درآمدهای نفت دانست و بیان کرد: اعتبار ابلاغی سرمایه تملک و دارایی استان در سال جاری 1570 میلیارد تومان بوده است که 599 میلیارد تومان آن تاکنون اختصاص یافته است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با بیان این مطلب که در اعتبارات استان در بخش عمرانی نسبت به سال گذشته بیش از 200 میلیارد تومان افزایش تخصیص داشته‌ایم، عنوان کرد: نسبت به سال گذشته 100 در صد رشد جذب داشته‌ایم اما باید راهکارهایی بیندیشیم تا همه‌ی مبلغ اعتبار ابلاغی استان را جذب کنیم.
وی ادامه داد: 6 میلیارد و 400 میلیون تومان کسری حقوقی دولت در استان کرمان است که امیدواریم در آینده نزدیک بخشی از این کسری پرداخت شود.
5054انتهای پیام /*