وزیر بهداشت: ایجاد بیمه ویژه دندانپزشکی ضروری استبه گزارش روزشنبه ایرنا از وزارت بهداشت، سیدحسن هاشمی در سی وهفتمین نشست شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با اشاره به اینکه در حوزه دندانپزشکی فراز و نشیب های زیادی وجود دارد، افزود: اقدامات خوبی در حوزه سلامت از جمله دندانپزشکی صورت گرفته است، اما این ظرفیت وجود دارد که بتوان کارنامه موفق تری در این حوزه ها رقم زد.
وی برنقش موثر دندانپزشکان در ارتقای این رشته تاکید کرد و افزود: با همت، اراده و هماهنگی میان دندانپزشکان تا پایان دولت دوازدهم، می توان اقدامات خوبی را برای ارتقای رشته دندانپزشکی، سلامت مردم، بهبود بیماری های دهان و دندان و همچنین دسترسی مردم به خدمات دندانپزشکی انجام داد که البته در این راستا حمایت های دولت به منظور کاهش هزینه های مردم، مهم است.
هاشمی با بیان این که در حوزه آموزش علوم پزشکی وضعیت مناسبی داریم، تاکید کرد: با توجه به اینکه تعداد دانشجو در رشته دندانپزشکی قابل قبول است، باید تلاش کنیم توزیع دانشجوی دندانپزشکی اصلاح شود.
وزیربهداشت درمورد تحصیل دانشجویان در خارج از کشور، اضافه کرد: برخی علاقه مند به تحصیل در رشته دندانپزشکی در خارج از کشور هستند و ما نمی توانیم منعی برای آنها قائل شویم، اما باید علت این‌ مهاجرت برای تحصیل را ریشه یابی کنیم و در داخل کشور شرایط را با همکاری بخش خصوصی برای این دسته از متقاضیان تحصیل در این رشته، فراهم کنیم.
هاشمی در ادامه گفت: در مورد حمایت بیمه ای، دولت در حد مقدورات، حمایت ها را انجام داده است و باید در این‌ حوزه، بیمه ویژه دندانپزشکی را راه اندازی کنیم، تا از این طریق، به کاهش هزینه های مردم در بیماری های دهان و دندان کمک شود.
وزیربهداشت با بیان این که در حوزه تجهیزات دندانپزشکی، باید به وضعیت مطلوب برسیم، خاطر نشان‌ کرد: باید اصلاحات در سیاستگذاری صورت گیرد، چرا که ما در تکنیک و روش وضعمان خوب است ولی در مواد مصرفی لابراتوارها و آزمایشگاه های دندانپزشکی نیاز به تلاش بیشتری برای ارتقا کیفیت است و ضرورت دارد از تولیدات داخل در حوزه تجهیزات پزشکی حمایت کنیم.
هاشمی با بیان این که در حوزه بهداشت دهان و دندان اقدامات خوبی صورت گرفته و کارنامه ٤ ساله مان مناسب است، تصریح کرد: چنانچه در حوزه آموزش نیز هماهنگی های بیشتری صورت گیرد، می توانیم در هر دو حوزه بهداشت و آموزش نواقص را برطرف کنیم.
وی گفت: وزارت بهداشت به مقوله دندانپزشکی بی توجه نیست اما دندانپزشکان و دست اندرکاران این رشته نیز دخیل هستند و بخش زیادی از کار به همت خودشان بستگی دارد بنابراین نباید فقط نقد کنیم بلکه باید راهکارهای برون رفت از مشکلات را نیز ارائه دهیم.
اجتمام*3061*1724انتهای پیام /*