توانمند سازی زنان سرپرست خانوار اولویت کاری مدیریت شهری اراک استبه گزارش ایرنا، داود تاجران عصر سه شنبه در آیین گشایش نمایشگاه دستاوردهای زنان سرپرست خانوار اراک در محله شهید رجایی( ملک) این شهر، افزود: شهراری با اختصاص جایگاه های ویژه برای عرضه صنایع دستی و دستاوردهای زنان سرپرست خانوار از این قشر حمایت می کند.
وی ادامه داد: رایزنی با دستگاه های اجرایی به منظور بازارسازی در خرید تولیدات زنان سرپرست خانوار با کمک دستگاه های اجرایی از دیگر اموری است که مدیریت شهری انجام آن را وظیفه خود می داند.
شهردار اراک بیان کرد: پنج نقطه پر جمعیت کلانشهر اراک برای ایجاد نماشگاه های عرضه تولیدات زنان سرپرست خانوار این شهر انتخاب شده که در آینده نزدیک نسبت به گسترش این نمایشگاه ها ، نیاز سنجی اجتماعی و ارائه الگوی تولید به این قشر از جامعه اقدام می شود.
وی در خصوص برنامه های شهرداری اراک در هفته درختکاری نیز گفت: بیش از 70 هزار اصله نهال در منطقه 280 هکتاری سیبک این شهر کاشته می شود.
تاجران افزود: ایجاد یکهزار هکتار فضای سبز از تعهدات شهرداری اراک است که تا کنون 520 هکتار محقق شده و سال آینده نیز 420 هکتار دیگر انجام می شود.
وی اظهار کرد: حدود 50 نماد نوروزی نیز تا پایان اسفندماه جاری در میادین و خیابان های اصلی شهر اراک نصب می شود.
کلانشهر اراک با 6 هزار و 252 هکتار وسعت، دارای بیش از 600 هزار نفر جمعیت است و آخرین کلانشهری است که به تصویب دولت رسیده است.
نمایشگاه عرضه محصولات و دستاوردهای بانوان شهر اراک با عنوان شهربانو باعرضه دست سازه های هنری، هفت سین و شمع تا 20 اسفندماه جاری لز ساعت 15 تا 20 پذیرای علاقه مندان است.
3017/6013/انتهای پیام /*