آتش سوزی در کارخانه ای جنوب بیرجند مهار شدعلی حسینی عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آتش سوزی در کارخانه اکسید منیزیم شهرستان سربیشه ساعت 14 و 49 دقیقه امروز به پایگاه های آتش نشانی شهرداری بیرجند گزارش شد که نیروهای آتش نشان در کمترین زمان ممکن به محل حادثه اعزام شدند.
وی بیان کرد: این آتش سوزی در یکی از مخازن خالی مازوت کارخانه به علت انجام عملیات جوشکاری رخ داد و حریق ساعت 15 و 30 دقیقه مهار شد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی بیرجند تصریح کرد: در مجاورت این مخزن خالی یک مخزن حاوی یک میلیون لیتر مازوت وجود دارد که احتمال خطر و انفجار این منبع نیز قابل پیش بینی بود ولی با تلاش آتش نشانان حرارت این مخزن نیز کاهش یافته و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.
وی گفت: برای مهار این آتش سوزی 2 دستگاه خودروی آتش نشانی فوق سنگین، یک دستگاه آتش نشانی نیمه سنگین و 2 تانکر پشتیبان آب به محل حادثه اعزام شدند.
حسینی با بیان اینکه این حادثه تلفات جانی نداشت گفت: هم اکنون کارشناسان در حال بررسی علت آتش سوزی و خسارت وارده هستند.
سالانه حدود 50 هزار تن انواع محصولات در کارخانه اکسید منیزیم سربیشه تولید می ‌شود که از این میزان، 45 هزار تن انواع مواد اولیه صنایع نسوز و مابقی مواد اولیه صنایع کاشی و سرامیک و صنایع شیمیایی معدنی است.
این واحد تولیدی سال 1372 با سرمایه‌گذاری سه میلیون دلار و با ظرفیت تولید سالانه 30 هزار تن محصول به بهره برداری رسید.
شهر سربیشه به مرکزیت شهرستان سربیشه در فاصله 66 کیلومتری جنوب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan و کانال تلگرام: irnabirjand@
7556*3028انتهای پیام /*