کارگاه های مراقبت از اعتیاد در مدارس شبانه روزی قزوین برگزار شدحسن آصفی یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کارگاه ها در راستای بند هفتم تفاهم نامه مشترک وزارت کشور، جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش با هدف پیشگیری از اعتیاد برگزار می شوند.
وی اضافه کرد: پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، هم افزایی ظرفیت ها به منظور توانمندسازی دانش آموزان برای مواجهه موثر با آسیب های اجتماعی و رفتارهای پرخطر، افزایش نرخ پوشش برنامه ها و فعالیت های پیشگیری از آسیب های اجتماعی از دیگر اهداف این کارگاه ها است.
آصفی ادامه داد: در قالب تفاهم نامه یاد شده این سه دستگاه، کارگاه های آموزش پیشگیری از وقوع جرایم مواد مخدر و کاهش خشونت و کارگاه های سبک فرزندپروری و مهارت های زندگی در راستای پیشگیری از اعتیاد والدین در مدارس برگزار می شوند.
وی همچنین گفت: این کارگاه ها امروز در 2 مدرسه شهید محمدیان روستای سیاهپوش از توابع طارم سفلی و مدرسه اندیشه سبز در شهرستان قزوین برگزار شد و مرحله دوم آن نیز سه شنبه 22 اسفند ماه برگزار خواهد شد.
آصفی ادامه داد:براساس تمهیدات انجام شده این کارگاه ها در 6 مدرسه شبانه روزی استان و 10 مدرسه حاشیه شهر قزوین برگزار خواهند شد.
7388*3013انتهای پیام /*