انقلابی بودن و خدمت به نظام از ویژگی های بارز آیت الله شاه آبادی بودبه گزارش سه شنبه شب ایرنا از مرکز خبر حوزه، در پیام این مرجع تقلید آمده است: ارتحال عالم بزرگوار آیت الله حاج آقا نصرالله شاه آبادی موجب تاثر و تاسف گردید.
پیام ادامه یافته است: این روحانی خدمتگزار که از خاندان با عظمت شاه آبادی که بیت فقاهت و مرجعیت می باشند عمر با برکت خود را صرف ترویج فرهنگ اهلبیت علیهم السلام نمود و آثار و برکات علمی و خدمات اجتماعی فراوانی از خود به جای گذاشت.
آیت الله نوری همدانی در این پیام، درگذشت این عالم انقلابی را به حوزه های علمیه و بازماندگان به خصوص اخوان و آقازادگان محترم تسلیت عرض نموده و علو مقام برای آن فقید سعید مسالت کرده است.
آیت الله نصرالله شاه آبادی که از چندین هفته گذشته به دلیل زخم دیابت و گرفتگی عروق پا در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بقیه الله تهران بستری بود، روز گذشته دعوت حق را لبیک گفت.
آیت‌الله نصرالله شاه ‌آبادی، عضو مجلس خبرگان رهبری و فرزند مرحوم آیت الله محمدعلی شاه‌ آبادی، استاد امام خمینی(ره) بود. مراسم تشییع پیکر این استاد برجسته حوزه های علمیه صبح فردا در تهران و عصر همان روز در قم برگزار می شود.
7405/ 1175انتهای پیام /*