گرد و خاک از امشب آسمان کردستان را فرا می گیردبهرام چاره خواه عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این موج گرد و غبار تا روز جمعه منطقه کردستان را تحت تاثیر خود قرار می دهد و موجب ناسالم شدن کیفیت هوا و کاهش دید افقی می شود.
از پنجشنبه هفته گذشته تا یکشنبه هفته جاری هوای برخی شهرهای استان کردستان از جمله سنندج چهار روز متوالی بخاطر ورود ریزگردها در شاریط ناسالم برای عموم و گروه های حساس قرار داشت.
رئیس اداره پیش بین هواشناسی کردستان در خصوص ورود موج بارشی به آسمان استان نیز گفت: از روز جمعه با ورود امواج ناپایدار احتمال وقوع رگبار پراکنده در برخی نقاط استان وجود دارد.
چاره خواه افزود: فعالیت این سامانه همراه با وزش باد شدید و رعد و برق خواهد بود بارش ها در مناطق مرتفع به شکل برف پیش بینی می شود.
وی تاکید کرد: این امواج تا روز شنبه هفته آینده منطقه را تحت تاثیر قرار داده و بدنبال آن دمای هوا پنج تا هفت درجه سانتی گراد کاهش پیدا می کند.
امسال 326 میلی متر بارش در کردستان ثبت شد که در مقایسه با 259 میلی متر سال قبل25 درصد افزایش و در مقایسه با دوره بلند مدت (25 ساله) 3.1 درصد افزایش یافته است.
استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی قرار دارد که میانگین بارش سالیانه آن 540 میلی متر و 2 برابر میانگین کشوری است.
هواشناسی کردستان دارای 20 ایستگاه هواشناسی و 80 ایستگاه باران سنجی است.
3020/9102انتهای پیام /*