حساسیت و همدلی شرط توسعه زیست محیطی استبه گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حفاظت محیط زیست استان اصفهان، سید رحمان دانیالی در جلسه شورای اسلامی شاهین شهر که با حضورحسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر ومیمه در مجلس شورای اسلامی و برخی از مسؤولان شهری برگزار شد،گفت: این حساسیت و همدلی نسبت می تواند باعث پیشبرد اهداف زیست محیطی در هرنقطه از استان شود.
وی با تاکید بر رعایت الزمات زیست محیطی توسط واحدهای صنعتی ، خدماتی و کشاورزی گفت: تجمع واحدهای صنعتی مختلف در حوزه شاهین شهر حتی در صورت استاندارد بودن هر یک از واحد ها می تواند سبب بروز برخی مشکلات زیست محیطی در شهرستان شود.
وی با بیان اینکه اداره کل و ادارت تابع حفاظت محیط زیست استان در راه خدمت رسانی به مردم از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی کنند و با متخلفان نیز جدی برخورد می کنند، گفت: تجهیز و تقویت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهین شهر و میمه لازمه فعالیت بهینه این دستگاه حاکمیتی در شهرستان است .
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان به عوارض آلایندگی نیز اشاره کرد و افزود: اختصاص عوارض آلایندگی به هر شهرستان بر اساس معیارهای علمی صورت می‌گیرد.
شهرستان شاهین شهر ومیمه دارای حدود 2 هزار واحد صنعتی، خدماتی و کشاورزی فعال است.
این شهرستان با 330 هزار نفر جمعیت در 6 شهر، دو بخش و 19 روستا و با مساحت شش هزار و 105 کیلومترمربع در 15 کیلومتری شمال شرقی مرکز استان اصفهان قرار دارد.
ت/8114/ 1339انتهای پیام /*