نقص فنی هواپیما، موجب تاخیر پروازهای امروز ایرتور از مشهد شدمرضیه جعفرزاده، شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص تاخیر پروازهای این شرکت از فرودگاه مشهد افزود: پرواز ساعت 5 صبح امروز به دلیل نقص فنی هواپیما پس از برخاستن از فرودگاه مشهد دوباره به فرودگاه بازگشت و این پرواز حدود ساعت 13 و 30 دقیقه با پرواز جایگزین انجام شد.
وی بیان کرد: از آنجا که حفظ امنیت پرواز اولویت شرکتهای هواپیمایی است و رفع نقص فنی هواپیما نیز طولانی شد، دیگر پروازهای امروز این شرکت از فرودگاه مشهد با کمی تاخیر انجام شد.
جعفرزاده افزود: پرواز مشهد- کرمانشاه این شرکت به شماره 958 که قرار بود ساعت 17 و 30 دقیقه امروز انجام شود با بیشترین تاخیر مواجه شده و حدود ساعت 21 و 30 دقیقه انجام می شود که اطلاع رسانی لازم به مسافران انجام شده و مسافرانی نیز که در فرودگاه حاضر شده اند نیز تا زمان پرواز پذیرایی می شوند.
وی گفت: هنگام بروز نقص فنی هواپیما، راحت ترین روش لغو کردن پروازهاست ولی برای جلوگیری از سرگردانی و بلاتکلیفی مسافران و به رغم اینکه انجام پرواز با تاخیر، نارضایی عمومی را به همراه دارد سعی شد تمام پروازهای این شرکت انجام شود و پروازی لغو نشود.
پرواز شماره 961 شرکت هواپیمایی ایران ایرتور ساعت پنج صبح امروز از مشهد به مقصد تهران انجام شد ولی حدود 15 دقیقه پس از پرواز به دلیل نقص فنی به مشهد بازگشت.
این پرواز پس از رفع نقص ساعت 7 و 45 دقیقه انجام شد ولی دوباره به دلیل یک نقص فنی دیگر به فرودگاه مشهد بازگشت.
فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد پس از فرودگاه مهرآباد تهران دومین فرودگاه پرترافیک ایران است و به طور میانگین روزانه 180 هواپیما به این فرودگاه وارد و از آن خارج می شود که این تعداد در ایام اوج سفرها به 250پرواز در روز نیز می رسد.
7505/5132انتهای پیام /*