مرگ و میر مادران باردار در مراکز درمانی تامین اجتماعی هرمزگان به صفر رسیدبه گزارش ایرنا، دکتر لیلا خدری بعد از ظهر یکشنبه در آخرین روز مسئولیت خود در یک نشست خبری افزود: با توجه به انتقال کامل برنامه های زایمان و مراقبت های مادر و کودک از بیمارستان دکترشریعتی بندرعباس به بیمارستان خلیج فارس این دستاورد ارزش بیشتری دارد.
وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی در استان در کنار مراکز درمانی خود با 705 مرکز به صورت غیر مستقیم قرارداد دارد و به شهروندان و بیمه شدگان، خدمات می‌دهد.
به گفته خدری در این مراکز بیش از 70 درصد تعرفه های درمان از سوی سازمان تامین اجتماعی و 30 درصد نیز توسط بیمه شده و بخش خصوصی پرداخت می‌شود.
وی همچنین با اشاره به آمار 2 هزارو 196تخت درمانی استان اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی با 200تخت درمانی افزون بر 11درصد تخت‌های استان را به خود اختصاص داده اما یک سوم بار بیماران بستری بر عهده تخت های مراکز درمانی تامین اجتماعی است.
مدیر سابق درمان تامین اجتماعی استان ادامه داد: تا پایان بهمن امسال، 23 هزار و 457 بیمار در بیمارستان خلیج فارس بندرعباس بستری شدند که در مقایسه بامدت مشابه سال گذشته 2 درصد افزایش داشته است.
در پایان این نشست خبری از خدمات لیلا خدری تقدیر و مریم امیری به عنوان مدیر درمان جدید تامین اجتماعی استان معرفی شد.
2094 /6048
* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*