تصادف در جاده سقز – بوکان 2 کشته بر جا گذاشتسرهنگ عیسی گوهری دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در این حادثه که عصر امروز روی داد، یک دستگاه سواری سمند با یک دستگاه وانت نیسان برخورد کرد.
وی با اشاره به اینکه علت این حادثه توسط کارشناسان پلیس راه انحراف به چپ خودروی سمند اعلام شده است، افزود: راننده هر 2 خودرو در این تصادف مصدوم شدند که پس از انتقال به بیمارستان به علت شد جراحات جان خود را از دست دادند.
سرهنگ گوهری اضافه کرد: با توجه به افزایش تردد در محورهای ارتباطی استان در روزهای منتهی به پایان سال، امروز شاهد چند فقره تصادف رانندگی بودیم که از جمله واژگونی یک دستگاه خودرو MVM در ۱۵ کیلومتری محور قروه – دهگلان و مصدوم شدن 2 نفر می توان اشاره کرد.
وی یادآور شد: با توجه به افزایش تردد در محورهای ارتباطی استان کردستان در ایام منتهی به پایان سال و تعطیلات نوروزی، رعایت سرعت مطمئنه و نکات ایمنی از سوی رانندگان ضامن سلامتی خود و دیگر سرنشینان است.
وی تاکید کرد: بر اساس شمارش دستگاه های تردد شمار میزان عبور و مرور خودروها در روز 27 اسفند سال جاری در محورهای ارتباطی کردستان 16 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
سرهنگ گوهری گفت: همچنین امروز نیز در محورهای ارتباطی اصلی استان شاهد افزایش تردد خودروها بودیم اما ترافیک در تمام محورهای ارتباطی روان ولی پر حجم است.
وی یادآور شد: تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 8 تا 24 روزهای 27، 28 و 29 اسفند و همچنین روزهای 4، 11، 12 و 13 فروردین سال آینده در محورهای ارتباطی سنندج – سقز، سقز – بانه و سنندج – مریوان ممنوع است البته این محدودیت شامل کامیون هایی حامل مواد سوختی و غذایی، نمی شود.
طول شبکه راه های استان هفت هزار و 834 کیلومتر است که این میزان شامل 6 هزار کیلومتر راه روستایی، ٢٢٦ کیلومتر بزرگراه، ٣٠٨ کیلومتر راه اصلی و یک هزار و ٣٠٠ کیلومتر راه فرعی است.
3034/9102انتهای پیام /*