رانندگان در جاده های استان یزد فاصله طولی را رعایت کنندسرهنگ احمد مظفری عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشترین تصادف در جاده های استان به دلیل شتاب و عجله در رانندگی، خستگی و خواب آلودگی راننده ، سرعت و سبقت غیر مجاز ، بی توجهی به جلو و رعایت نکردن فاصله طولی است.
وی ادامه داد: برای پیشگیری از حوادث در جاده ها از رانندگان انتظار می رود، هنگام رانندگی به خاطر شلوغ بودن جاده ها از صحبت کردن با تلفن همراه پرهیز کنند.
رئیس پلیس راه استان یزد اظهار کرد: ماموران در قالب 60 گشت محسوس و نامحسوس با آمادگی کامل در جاده های استان وظایف خود برای فراهم کردن سفر خوب انجام می دهند.
مظفری تصریح کرد: همکاری مردم و رانندگان در جاده ها با پلیس نقش مهمی در پیشگیری و کاهش حوادث احتمالی دارد، امیدواریم سال جدید با کمترین مشکل برای همگان انجام شود.
روزانه حدود 300 هزار دستگاه خودرو در جاده های استان یزد تردد می کنند.
استان یزد 681 کیلومتر بزرگراه، 657 کیلومتر راه اصلی، 980 کیلو متر راه فرعی، 2هزار و 250 کیلومتر راه روستایی دارد که از مجموع راه های آن هزار و 267 کیلومتر، راه‌های شریانی و ملی است.
یزد در بحث طول راه های شریانی رتبه 10 کشوری را دارد، از لحاظ طول بزرگراه در جایگاه هشتم، طول راه اصلی در رتبه 14 ،‌ طول راه های فرعی در جایگاه 15 و طول راه روستایی رتبه 22کشوری را داراست.

استان یزد افزون بر 6هزار اثر تاریخی و فرهنگی دارد که از یزد با عنوان نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان یاد می شود.
این شهر 743 هکتار بافت تاریخی دارد که حریم آن پنج هزار هکتار وسعت دارد و این شهر علاوه بر ثبت در فهرست آثار ملی، در 18تیرماه 1396 در فهرست آثار سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد(یونسکو) ثبت شد.
یزد در تعطیلات نوروزی مقصد بسیاری از گردشگران و مسافران داخلی و خارجی است، پیش بینی شد که یک میلیون و 600هزار نفر از بناهای تاریخی و فرهنگی استان در ایام نوروز بازدید کنند.
7536/ 2047/انتهای پیام /*