قزوین پرترافیک ترین استان کشور استبه گزارش ایرنا، سردار موسی امیری عصر چهارشنبه و در بازدید از سطح راه های قزوین، طی سخنانی در جمع فرماندهان و کارکنان انتظامی و نیز دستگاه های امدادرسان این استان، افزود: در هیچ مناسبتی به اندازه تعطیلات نوروزی ما شاهد افزایش حجم سفرهای برون شهری در کشور نیستیم و گواه این موضوع میزان مصرف سوخت و آمار ثبت تردد خودروها در این ایام است.
وی به افزایش هشت درصدی سفرهای نوروزی سال 97 که در 6 روز گذشته ثبت شده اشاره کرد و ادامه داد: در 28 اسفند ماه گذشته بیشترین آمار مصرف سوخت بنزین در کشور با 115 میلیون لیتر به ثبت رسیده در حالی که آمار روزانه مصرف کشور 80 میلیون لیتر بوده است.
سردار امیری اضافه کرد: با توجه به اینکه ترافیک در راه های منتهی به شمال کشور همچنان سنگین و نیمه سنگین است باید زمینه انجام خدمات از سوی پلیس راه و سایر دستگاه های خدمات رسان برای رفاه و آسایش و ایمنی مردم صورت پذیرد.
وی با اشاره به اینکه براساس آمارهای موجود علاوه بر حجم سفرهای برون شهری در ایام نوروز، ما شاهد همکاری بیشتر مردم با پلیس در این ایام نیز هستیم، گفت: آمار تلفات جاده ای کشور از یک هزار و 308 مورد در سال 90 به 872 مورد در سال گذشته کاهش داشته است.
به گفته سردار امیری، کاهش تلفات و تصادفات جاده ای در هفت سال گذشته علاوه بر تلاش های صورت گرفته از سوی پلیس راه، سایر دستگاه های خدماتی از جمله راه و شهرسازی، اورژانس، هلال احمر، آتش نشانی نیز نقش موثری در این زمینه داشته اند.
جانشین رئیس پلیس راهور در پایان با اشاره به کاهش 13 درصدی تلفات سوانح رانندگی استان قزوین در سال گذشته، گفت: قزوین به لحاظ موقعیت جغرافیایی همیشه از کریدورهای مهم ارتباطی کشور به شمار رفته و در زمینه ایمنی راه نیز از استان های موفق ما بوده است.
استان قزوین دارای 217 کیلومتر آزادراه، 292 کیلومتر بزرگراه، 253 کیلومتر راه اصلی و 563کیلومتر راه فرعی است.
8054انتهای پیام /*