2خبر از استان یزدرئیس تعاون روستایی مهریز گفت: برای رفاه حال مردم در پنج روز گذشته 31 تن میوه شامل پرتغال و سیب بین شهروندان و مسافران نوروزی در این شهرستان توزیع شد .
محمدرضا زارع در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میوه توزیع شده شامل 23 تن پرتغال از قرار کیلویی 25هزار ریال و بقیه سیب است که از قرار کیلویی 20هزار ریال عرضه شد.
وی اظهار کرد: تیم های ویژه بازرسی و نظارت اداره صنعت ، معدن و تجارت و اصناف برای نظارت بر قیمت ها و مبارزه با متخلفان و گران فروشان فعال هستند.
مهریز با 50 هزار نفر جمعیت در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد و در مسیر جاده اصلی تهران ، یزد و بندرعباس قرار دارد.
همچنین رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد 26 اسفند ماه جاری در ابرکوه به ایرنا گفته بود که توزیع 2 هزار و 520 تن میوه ، گوشت سفید و قرمز، برنج و تخم مرغ برای تامین نیازهای نوروزی شهروندان در این استان آغاز شده است.
سیدجمال سجادی پور این اقلام را 900 تن پرتقال، 800 تن برنج، 550 تن مرغ منجمد، 200 تن سیب،60تن گوشت گوساله منجمد و 10 تن تخم مرغ ذکر کرد که سهمیه نوروزی استان است.
برای نوروز سال 96 یکهزار و 100تن میوه ذخیره سازی و توزیع شد.

**
مسوول روابط عمومی ستاد اسکان فرهنگیان اداره کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: در چهار روز گذشته 20 هزار و 216 نفر از مسافران نوروزی شامل پنج هزار و 616 خانوار با مراجعه به ستاد نوروزی فرهنگیان در مدارس و مراکز رفاهی این اداره کل پذیرش و اسکان یافتند.
محمدرضا قانع در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسافران نوروزی با مراجعه به 17 پایگاه اسکان فرهنگیان در 10شهرستان این استان اسکان یافتند.
وی ادامه داد: علاوه بر مراکز رفاهی و خانه های معلم ، سه هزار و 800 کلاس درس در 420 مدرسه برای اسکان مسافران و میهمانان نوروزی در نظر گرفته شد.
این مسوول تصریح کرد: هزار و 200 نفر از عوامل اجرایی در 17 پایگاه اسکان نسبت به راهنمایی مسافران و ارائه خدمات رفاهی و فرهنگی فعالیت دارند.
قانع یادآور شد: مدارس و مراکز رفاهی فرهنگیان تا 12 فروردین ماه 1397برای اسکان مسافران نوروزی آماده است.
همچنین جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی استان یزد،یکشنبه هفته جاری به ایرنا گفته بود که این استان از لحاظ تاریخی، طبیعی، گردشگری، صنایع دستی و سوغات جاذبه‌های قابل توجهی دارد، ضروری است، در ایام نوروز این ظرفیت ها بیشتر به مسافران و گردشگران معرفی شود.
محسن صادقیان افزود: ارائه خدمات مناسب به گردشگران، مسافران و تنوع بخشی به خدمات در دستور کار 10کمیته اجرایی است، و با ارایه خدمات می توان شرایط ماندگاری بیشتر مسافران را در استان فراهم کرد.
وی تصریح کرد: علاوه بر 66 باب هتل و خانه های بوم گردی که برای اسکان گردشگران در نظر گرفته شد، سه هزار و 800 کلاس مدارس برای مسافران تجهیز و آماده سازی شد.
صادقیان با بیان اینکه ظرفیت پذیرش واحدهای اقامتی استان پنجهزار نفر هر شب است، یادآورشد: این عدد باید تا سال 1404 به 10 هزار برسد .
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با بیان اینکه راهنمایان نوروزی در تعطیلات به مسافران خدمات رسانی می کنند، اضافه کرد: 100 هزار ویژه نامه ، نشریه و بروشور تبلیغاتی آماده توزیع میان مسافران است.
صادقیان یادآورشد: همچنین 18 پایگاه امداد و نجات نوروزی فعال است که به مسافران و گردشگران خدمات رسانی می کند .
وی پیش بینی کرد که نوروز 97، 1.6میلیون نفر از بناهای تاریخی و فرهنگی استان یزد بازدید کنند.
استان یزد با یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت و افزون بر 6 هزار اثر تاریخی و فرهنگی در مجاورت استان های فارس و اصفهان به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران قرار دارد و مقصد اول گردشگران خارجی و اروپایی است.
تکیه امیر چخماق، باغ دولت آباد، زندان اسکندر، نارین قلعه میبد، زیارتگاه چک چک اردکان و آتشکده زرتشتیان، خانه های خشت و گلی و بادگیرها از جمله آثاری هستند که همه ساله مورد بازدید مسافران و گردشگران نوروزی در یزد قرار می گیرد.
در تعطیلات نوروزی سال 1396، 52 هزار خانوار در مدارس استان یزد اسکان داده شدند.
استان یزد در مسیر مسافران استان های فارس، کرمان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، و کهگیلویه و بویر احمد به تهران مرکز کشور قرار دارد.
7536/ 2047/انتهای پیام /*