مرزهای زمینی و آبی کشور از امنیت بالایی برخوردار هستندبه گزارش ایرنا سردار قاسم رضایی پنجشنبه درجریان بازدید از مناطق مرزی غرب خوزستان در جمع کاروان های راهیان نور و مرزبانان این استان در پاسگاه رشیدیه شهرستان دشت آزادگان اظهار کرد: مناطق مرزی و یادمانی دفاع مقدس خوزستان که در جوار مرزها واقع شده اند برای پذیرش و استقبال از کاروان های راهیان نور و مسافران نوروزی و ارایه خدمت به آنان آماده است و در این خصوص تمهیداتی برای تردد امن گردشگران اندیشیده شده است.
وی گفت: همزمان با تعطیلات نوروزی، در مرزبانی، قرارگاه نوروزی با هدف کنترل و پایش دقیق مرزی ایجاد شده تا هموطنان و گردشگران بتوانند با خیال آسوده در مناطق گردشگری مرزی به ویژه مناطق مرزی ساحلی و دریایی تردد و از امکانات مرزبانی استفاده کنند.
وی افزود:مرزبانان ، به عنوان میزبانان کاروان های راهیان نور در ایام تعطیلات نوروزی در حال خدمت رسانی شبانه روزی هستند و در این روزها افتخار خدمت به آنان را داریم.
سردار رضایی با ابراز خرسندی از حضور در جمع مرزبانان غیور خوزستان در روزهای آغازین سال جدید اظهارکرد:استان خوزستان جایی است که عطر و بوی شهدای دفاع مقدس به مشام می رسد لذا هموطنانی که به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس سفر می کنند قدر این لحظات معنوی را بدانند.
وی با اشاره به حرکت عظیم کاروان های راهیان نور به سمت مناطق عملیاتی و یادمانی استان خوزستان بیان کرد:هموطنان در ایام نوروزی با سفر به این مناطق، با شهدا و ارزش های والای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تجدید بیعت می کنند و ما هم به عنوان مرزبانان مشتاق راهیان نور ، ادامه دهنده راه پرافتخار شهدا هستیم.
به گزارش ایرنا فرمانده مرزبانی کشور در سفر به خوزستان در جمع مرزبانان خوزستان در هنگ مرزی خرمشهر نیز حضور یافت و در ادامه از چند پاسگاه مرزی در منطقه دشت آزادگان دیدن و از نزدیک در جریان سفر کاروان های راهیان نور به مناطق یادمانی و عملیاتی هشت سال دفاع مقدس قرار گرفت.
فرمانده ارشد مرزبانی کشور همچنین در بازدید از نوار مرزی غرب خوزستان با شماری از کاروان های راهیان نور دیدار و گفت وگو کرد.
6065/ 6037انتهای پیام /*