هفت هزار تن از قم به اردوهای راهیان نور در نوروز 97 اعزام شدندابوالفضل قدیری عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، مرحله اول اعزام راهیان نور در ایام نوروز را ویژه دانشجویان دانست و افزود: در این مرحله که از ابتدا تا 24اسفندماه 96 اجرایی شد، 2 هزار تن از دانشجویان در قالب کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در خوزستان، اعزام شدند.
وی ادامه داد: مرحله دوم اعزام ویژه ایام نوروز که از 24 اسفند 96 آغاز شد و تا نهم فروردین ماه 97 ادامه خواهد داشت، هشت هزار تن در قالب چهار کاروان خودروهای شخصی و کاروان های عمومی به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می شوند.
مسئول اردوهای راهیان نور سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) قم با بیان این که تا کنون سه کاروان از چهار کاروان خودروهای شخصی به اردوی راهیان نور اعزام شده اند اظهار داشت: هر کاروان با ظرفیت 250 تن با استفاده از خودروهای شخصی به سمت اردوگاه شهید زین الدین اندیمشک حرکت و طی چهار روز با هماهنگی های صورت گرفته از مناطق عملیاتی دیدار می کنند.
وی با اشاره به استقبال گسترده از این طرح افزود: تا کنون 750 زائر در قالب سه کاروان شخصی اعزام شده و آخرین کاروان نیز در روز چهارم فروردین اعزام می شود.
قدیری، حضور در اردوگاه شهید زین الدین اندیمشک، بازدید از منطقه عملیاتی شرهانی، فکه و شلمچه و نیز منطقه عمومی اروند کنار را بخشی از برنامه کاروان راهیان نور در مناطق عملیاتی دفاع مقدس برشمرد و ادامه داد: بازدید از نمایشگاه دستاوردهای نیروی هوا فضای سپاه در پایگاه شهید حبیب اللهی، حضور در یادمان دوکوهه و شرکت در رزمایش عملیاتی در اردوگاه شهید زین الدین اندیمشک از دیگر برنامه اردوهای راهیان نور است.
اردوهای راهیان نور سالانه در سه مقطع زمانی تابستان، پاییز و اسفند و فروردین برگزار می شود. در سال های اخیر سالانه حدود 20 هزار تن از قم به این اردو اعزام شده اند.
در تابستان 96، سه هزار و 500 تن به مناطق عملیاتی غرب و شمال غرب و در مهرماه نیز پنج هزار و 500 تن از دانش آموزان استان به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.
7404/ 1175انتهای پیام /*