1700 کیلوگرم مواد مخدر در فارس کشف شدبه گزارش ایرنا، سردار سرتیپ دوم احمد علی گودرزی پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در این عملیات ها که روز چهارشنبه یکم فروردین ماه جاری صورت گرفت، 31 نفر قاچاقچی دستگیر و 12 دستگاه خودروی آنها به همراه یک قبضه اسلحه جنگی و تعدادی مهمات نیز توقیف و ضبط شدند.
وی افزود: ماموران انتظامی استان در سال 96 نیز موفق به کشف 43 تن مواد مخدر، دستگیری 15 هزار و 187 نفر قاچاقچی، معتاد و خرده فروش مواد مخدر، توقیف 948 دستگاه خودرو و موتور سیکلت و انهدام 54 باند بزرگ مواد مخدر شدند که نسبت به سال 95، افزایش 30 درصدی داشت.
فرمانده انتظامی استان فارس اظهار کرد: با توجه به حضور گسترده مسافران نوروزی در سطح استان و به ویژه شهر شیراز و انجام گشت زنی های هدفمند، کشفیات سرقت در ایام نوروز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 13 درصد افزایش داشته است.
سردار گودرزی با اشاره به حوادث رانندگی در استان فارس طی ایام نوروز، ادامه داد: از 26 اسفندماه 96 تا یکم فروردین ماه جاری، شاهد کاهش 32 درصدی جانباختگان حوادث ترافیکی نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم.
فرمانده انتظامی استان فارس اظهار کرد: بر اساس اطلاعات کسب شده، از ابتدای طرح نوروز تاکنون بیش از یک میلیون تردد در سطح استان صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 16 درصدی داشته است.
این مقام ارشد انتظامی با تاکید به اینکه علل عمده تصادفات، عدم توجه به جلو با 32 درصد و تخطی از سرعت مطمئنه با 28 درصد بوده است، به مساقران نوروزی توصیه کرد: در هنگام رانندگی ضمن رعایت قوانین و مقررات رانندگی، سفر خود را مدیریت کنند تا شاهد حوادث دلخراش در سطح استان نباشیم.
6113/ 2027انتهای پیام /*